Seat Ibiza ikona hiszpańskiej marki w nowej odsłonie

Rozmiar tesktu A A A
-
Seat Ibiza ikona hiszpańskiej marki w nowej odsłonie
Piąta generacja jednego z najlepiej rozpoznawanych modeli hiszpańskiej marki została zaprezentowana. Pierwszy publiczny pokaz najnowszej odsłony hiszpańskiej ikony motoryzacji Seat Ibiza odbędzie się podczas zbliżających się marcowych targów Genewie. Do sprzedaży nowy Seat Ibiza trafić ma już w czerwcu tego roku. Na rynku auto pojawiło się w 1984 roku od tego czasu zawsze auto dbało o aktualną ofertę trendów, inaczej nie będzie także w piątej generacji Seata Ibiza. Dzięki temu hiszpański miejski samochód trafił do ponad 5.4 milionów klientów. Najnowszej generacji Seat Ibiza będzie korzystać z technologicznych osiągnięć grupy Volkswagena, co za tym idzie podstawą modelu będzie platforma MQB.


Fot. Seat

Nowy Seat Ibiza będzie nie tylko szerszy, ale także technologicznie najbardziej zaawansowanym samochodem w ofercie hiszpańskiej marki. Wobec swojego aktualnie sprzedawanego wcielenia, auto stało się aż o 8,7 cm szersze, do tego krótsze o 0,2 cm. Mimo faktycznego braku zmian w długości auta, jego rozstaw powiększył się aż o 9,5 cm. Zmiany te przede wszystkim będą bardzo mocno odpowiadać pasażerom zarówno z przodu jak też z tyłu. Pod maską znajdą się wyłącznie silniki, które spełniają wysokie normy Euro 6. Pośród jednostek benzynowych znaleźć można 4 cylindrowe silniki 1.0 TSI o mocy 95 KM i 110 KM. W późniejszym okresie znajdzie się także nowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM. W przypadku wysokoprężnych silników przedstawiają się one następująco. 1.6 TDI o mocy 80 KM, 95 KM lub 115 KM. Nie zabraknie także najbardziej ekologiczną wersję silnika opartą o jednostkę 1.0l TSI o mocy 90 KM.

Fot. Seat

Technologia nie musi być tylko funkcjonalna, ale także może zdobić samochód. W przypadku Seata Ibiza widać to zarówno na nadwoziu dzięki LEDowemu oświetleniu, jak też wewnątrz samochodu za pomocą dużego nawet 8” ekranu. Wraz z nowym systemem audio, który dysponuje nawet 7 głośnikami oraz mocą 300 W ofercie Seata Ibiza pojawią się zaawansowane rozwiązania wspierające kierowcę aktywnie. Dlatego też na pokładzie auta znaleźć mobilne systemy wspierające kierowcę. Seat Ibiza tak jak poprzednie generację oferowana będzie w wersji nadwozia trzy i pięciodrzwiowej.

Fot. Seat

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-01 05:17:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Seat-Ibiza-ikona-hiszpanskiej-marki-w-nowej-odslonie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt