Najmniejszy z Chevroletów na prąd - Spark EV

Rozmiar tesktu A A A
-
Najmniejszy z Chevroletów na prąd - Spark EV
Już niemal każda marka posiada w swoim asortymencie samochód, który napędzany jest samodzielnym silnikiem elektrycznym. Spark to w sumie już drugi elektryczny model amerykańskiej marki, po Volcie. Ten drugi jednak dla pełnej użyteczności potrzebujedodatkowo silnika spalinowego, za to Spark, jako samochód typowo miejski - nie.


Pod maską małego Amerykanina znajdzie się silnik o dużej mocy - 130 KM, z pokaźnym momenctem obrotowym, który wynosi aż 542Nm. Dzięki tym parametrom samochód potrzebuje na dotarcie pierwszej 100 tylko niecałe 8,5 sekundy. Wysokiej jakości baterie z 8-letnią gwarancją, można naładować do 80% pojemności w zaledwie 20 minut, dzięki specjalnie zaprojektowanej ładowarce, która pojawi się na rynku niedługo po debiucie samochodu. Pojemność baterii to 20 kWh. To powinno zapewnić nabywcy możliwość przejechania nawet 100 tyś km na jednym ładowaniu.

Na początek samochód trafi na amerykański rynek, w 2014r, natomiast jego produkcja rozpocznie się pod koniec 2013.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-11-23 15:39:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Najmniejszy-z-Chevroletow-na-prad-Spark-EV

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt