Globalna ofensywa Forda w segmencie B

Rozmiar tesktu A A A
-
Globalna ofensywa Forda w segmencie B
Na ostatnich targach w Paryżu Ford zaprezentował dużo nowości. Między innymi drugą generację małego SUVa - EcoSport. Dotychczas model ten, bazujący na Fieście, sprzedawany był tyłko w Ameryce Łacińskiej. W 2013 roku, kiedy ten model trafi do salonów, stanie się kolejnym pojazdem amerykańskiej marki, który będzie dostępny na wszystkich rynkach.


Segment B jest aktualnie najbardziej porządanym i najszybciej rozwijającym się rynkiem motoryzacyjnym. Samochody te, dzięki swoim niedużym wymiarom, sprawnie poruszają się po mieście i nadają się jednocześnie na długie trasy. Wraz z prowadzeniem B-Maxa do sprzedaży, model EcoSport będzie trzecim modelem producenta na rynku.

Wymiary samochodu, to 4.24m długości, 2.06m szerokości oraz 1.67m wysokości. Rozstaw osi 2.52m, prześwit 20 cm oraz odpowiednie zabezpieczenie podwozia, pozwolą temu małemu SUVowi zagłebić się bezpiecznie nawet do 55cm. Pojemność bagażnika przy nie złożonych siedzeniach wynosi 346l, zaś przy złożonych zwiększa się do 560l, licząc do progu szyb.

Patrząc na gamę jednostek napędowych, na pewno w EcoSporcie znajdzie miejsce nowoczesny, trzycylindrowy, 1-litrowy silnik o mocy 120KM i momencie obrotowym 170Nm. Moc jest porównywalna do aktualnych silników 1.6-litrowych, jednak dzięki nowoczesnym technologiom spalanie jest niższe nawet do 20%.

Nowy Ford EcoSport na pewno będzie się mocno wyróżniać na ulicy. Mimo swoich niedużych wymiarów, samochód prezentuje się bardzo muskularnie i okazale. Duży grill dolny, w połączeniu z niewielkimi, podłużymi reflektorami, nadaje designowi nuty indywidualności i mocy. Z kolei zastosowanie wysokich osłon plastikowych u dołu samochodu, mocno podkreśla jego właściwości terenowe. Jako, że samochód bazuje na modelu Fiesta, odnajdziemy w EcoSporcie prawie że idealną kopie tego modelu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-27 06:03:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Globalna-ofensywa-Forda-w-segmencie-B

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt