Hamilton także we Francji nie do zatrzymania

Rozmiar tesktu A A A
-
Kierowca Mercedesa Lewis Hamilton, ponownie nie do zatrzymania. Dla kierowcy z Wielkiej Brytanii to już trzecia wygrana w kwalifikacjach oraz start z pole position w tym sezonie. Oznacza to także niemal pewną wygraną w samym wyścigu, mając do porównania ostatnie wyścigi ekipy Mercedesa. Drugie miejsce podczas kwalifikacji zajął kolega z zespołu Valtteri Bottas z minimalną stratą 0’286 sekundy. Trzecie miejsce podczas kwalifikacji zajął Charles Leclerc. Zdecydowanie słabszy występ zaliczył kolega z zespołu Sebastian Vettel, który zakończył kwalifikacje dopiero na siódmym miejscu. Najlepszą pozycję startową w karierze wywalczył Lando Norris, który w niedzielnym wyścigu wystartuje z piątej pozycji. Bez zmian z tyłu stawki, tam prowadzi Robert Kubica oraz George Russel bez większych nadziei na poprawę sytuacji. Tracąc do swoich najbliższych rywali średnio pól sekundy, a do czołówki ponad trzy sekundy.