Volvo nie odpuszcza - kolejne udane testy

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo nie odpuszcza - kolejne udane testy
Volvo idzie prosto ku swojemu celowi, nie oglądając się na konkurentów. Po bardzo udanych testach zderzeniowych Euro NCAP, w których najnowszy model szwedzkiego producenta zdeklasował konkurencję w trzech dziedzinach, tym razem pochwały spadają na trochę starszego - S60.


Amerykański odpowiednik Euro NCAP do testów zaprosił 11 samochodów z segmentu D. Volvo S60, jako jedyny europejski samochód, uzyskał ocenę -"Good". Drugim samochodem, któremu również udało się zdobyć ten wynik, jest Acura TL (samochód niedostępny na polskim rynku). Trzecim i ostatnim samochodem, który zapewniłby dobrą ochronę, jest Infiniti G, z oceną "Accaptable".

Najnowszy test IIHS, w przeciwieństwie do Euro NCAP różni się tym, że przy prędkości 64km/h samochód uderza frontalnie w przedmiot powierzchnią zajmującą 25% prawej części przodu, a nie jak w europejskich testach - 40%. Mimo różnicy zaledwie 15 procent, rezultat w niektórych samochodach jest bardzo widoczny, a czasem nawet miażdżący.

Najlepiej pokazują to wyniki dwóch niemieckich aut - Audi A4 i Mercedesa C klasy. Samochody te bez problemu radzą sobie w Euro NCAP, jednak testów amerykańskich nie zaliczyły, co oznacza, że nie zapewnią odpowiedniej ochrony ( otrzymały ocenę - Poor). Jedyny niemiecki model, któremu udało się wyjść obronną ręką ze zderzeń, to BMW serii 3, ale i tak jego ocena to zaledwie "Marginal".

Pocieszać niemieckich producentów może jedynie fakt, że nie byli najgorsi. Najmniej bezpiecznym samochodem okazał się japoński Lexus IS.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-08 11:16:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Volvo-nie-odpuszcza-kolejne-udane-testy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt