Pierwszy tego typu Crossover na rynku, Volvo S60

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwszy tego typu Crossover na rynku, Volvo S60
Rewolucję Crossoverów zapoczątkował Volvo swoim modelem V70 przeszło 17 lat temu. Od tamtego czasu dużo zamian w tym segmencie zaszło. Tradycyjnie ten segment był przeznaczony wyłącznie dla Combi, jednak duża popularność sprawiła że crossovery pojawiły się także jako hatchbacki, Coupe oraz Vany.


Fot. Volvo

Volvo poszedł krok dalej, większy prześwit zafundował swojemu bestsellerowi S60. Dzięki temu do Crossoverów dołączyło kolejne nadwozie - sedan. Premiera S60 odbędzie się podczas targów w Detroit NAIAS. Wobec swojej tradycyjnej wersji S60 Cross Country otrzymało większy prześwit aż o 6.5cm.

Fot. Volvo

Sedan Volvo S60 Cross Country otrzymał także charakterystyczne elementy, których nie może zabraknąć w żadnym Crossoverze. Większe koła oraz odpowiednie osłony na dolną część nadwozia. Pozostała część S60 pozostanie nie naruszona. Dzięki temu na rynku zyskujemy tradycyjną limuzynę, którą będzie można jeździć po bezdrożach.

Fot. Volvo

Silniki które będą dostępne w nowym S60 Cross Country to benzynowy T5 254 KM z przełożeniem mocy na wszystkie 4 koła , jak też wysokoprężna jednostka D4 . W przypadku Europejskiego rynku dostępny będzie, także silnik z napędem na przednia oś, wysokoprężna jednostka D4 o mocy 190KM. Samochód ma trafić na rynek w lecie 2015.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-09 10:06:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwszy-tego-typu-Crossover-na-rynku--Volvo-S60

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt