Polski rynek nowych samochodów nadal na plusie

Rozmiar tesktu A A A
-
Polski rynek nowych samochodów nadal na plusie
Lipiec 2017 to kolejny miesiąc z dodatnią wartością zarejestrowanych nowych samochodów na naszym rynku, wobec analogicznego okresu rok temu. W urzędach zarejestrowanych zostało 41 614 samochodów, co jest aż o 5 933 aut więcej niż w 2016 roku. Wobec czerwca 2017 zanotowano spadek o 5 652 aut, co można wytłumaczyć okresem wakacyjnym. Podsumowując cały rok w urzędach zarejestrowany zostało 318 221 aut co jest o 41 999 samochodów więcej niż rok temu w tym samym okresie. W lipcu Na prowadzeniu znalazła się ponownie Skoda. Czeski producent w lipcu na rynek wprowadził 4670 aut. Drugie miejsce zajęła Toyota z wynikiem 3934 pojazdów, co w przypadku tej marki stanowi wzrost o 43,42% wobec analogicznego okresu rok temu. Na trzecim miejscu znalazł się Volkswagen z 3473 samochodami. Niemiecki producent w zanotował lekki spadek wobec zeszłorocznego wyniku. Najlepiej sprzedającym się samochodem ponownie była Skoda Octavia, drugie miejsce przypadło modelu Skoda Fabia. Ostatnią lokatę na podium zajął w Polsce produkowany Opel Astra.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-08-11 14:14:43
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polski-rynek-nowych-samochodow-nadal-na-plusie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt