Nowa Kia Rio z paryskiego salonu do polskiego za 47 990 zł

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Kia Rio z paryskiego salonu do polskiego za 47 990 zł
Nowa Kia Rio swoją premierę miała podczas targów w Paryżu. Czwarta generacja auta po raz kolejny będzie należeć na najbardziej atrakcyjnych cenowo w swojej klasie, mimo sporej podwyżki. Jednak w zamian klient otrzymuje wysokie podstawowe wyposażenie, które w wielu wypadkach zaspokoi potrzeby potencjalnych nabywców. Koreański miejski samochód wraz z swoją premierą wprowadził w segment kilka nowych rozwiązań znanych dotychczas głównie w tych wyższych. Do tego dochodzi jeszcze bardzo dojrzały i klasyczny wygląd, który może przypaść do gustu zarówno starszemu jak też młodszemu kierowcy.


Fot. Kia

Podstawowa wersja nowego Kia Rio będzie zaczynać się od 47 990 zł. Jest to aż o 2 000 zł więcej niż odchodząca na zasłużoną emeryturę odsłony modelu. Jednak w zamian klient otrzymuje bardzo dobre wyposażenie już na sam początek. Do tego dostępne są jeszcze niedrogie pakiety, które raz jeszcze wzbogacają koreański miejski samochód w przydatne rozwiązania. Tak też już wersja „M” będzie posiadać: klimatyzację manualną, radio CD MP3 z portem USB 4 głośnikami i łącznością Bluetooth czy też elektrycznie sterowane szyby przednie oraz podgrzewane lusterka. Wersja L, która rozpoczyna się od 52 990 zł dodatkowo wzbogaca model o takie elementy jak: LEDowe światła do jazdy dziennej, klimatyzacja automatyczna, podłokietnik z portem USB umieszczonym z tyłu, czujnikiem deszczu jak też skórzaną kierownicą i drążkiem do zmiany biegów.

Fot. Kia

Najdroższa wersja wyposażeniowa XL dostępna będzie już od 61 990 zł. W tej cenie klient otrzymuje: tylne lampy wykonane w technologi LED, lusterka z kierunkowskazami LED, podgrzewaną kierownicę i przednie fotele, szyby tylne sterowane elektrycznie, nawigację z 7 letnim pakietem aktualizacyjnym jak też 17” felgi aluminiowe. Do tego dochodzą jeszcze opcjonalne wspomniane wcześniej pakiety na przykład aktywnego wspomagania jazdy, który oferowany jest we wszystkich wersjach w cenie 2 500 zł. Zawiera on zaawansowane systemy aktywnego wspierania kierowcy w nagłych sytuacjach w tym także automatyczne hamowanie w razie braku reakcji kierowcy. Model Kia Rio w wersji L może zostać wyposażony dodatkowo w pakiet stylizacyjny w cenie 2 500 zł oraz pakiet nawigacji w cenie 3 500 zł.

Fot. Kia

Kia Rio w Polsce oferowany będzie w czterech opcjach silnikowych. Trzy z nich to benzynowe, z czego dwie dotyczą tej samej jednostki tylko z inną przekładnią oraz jeden silnik wysokoprężny. Podstawowym silnikiem nowego Kia Rio będzie miał pojemności 1.2l oraz moc 84 KM. Pozostałe dwa silniki benzynowe bazować będą na jednostce 1.4l o mocy 100 KM, która oferowana będzie z 6 biegową przekładnią manualną lub automatyczną z 4 przełożeniami. Wysokoprężny silnik o pojemności 1.4l dysponować będzie mocą 90 KM. Auto można już zamawiać w polskiej sieci dealerów koreańskiego producenta Kia. Pełny cennik nowego Kia Rio znajduje się na stronie producenta.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-03 17:59:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Kia-Rio-z-Paryskiego-salonu-do-Polskiego-za-47-990-zl

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt