Ekologiczny Hyundai NEXO w autonomicznym trybie jazdy

Rozmiar tesktu A A A
-
Ekologiczny Hyundai NEXO w autonomicznym trybie jazdy
Samochody autonomiczne to nie tylko domena marek premium. Hyundai jako jedna z nielicznych niżej pozycjonowanych producentów prowadzi badania w bardzo szerokim zakresie. Koreański kolos nie tylko był pierwszym producentem, który zaprezentował seryjnie produkowany pojazd na wodór. Marka także pracuje intensywnie nad pojazdami autonomicznymi. Pierwszym modelem, który łączy w sobie oba te rozwiązania to Hyundai NEXO. Pochodzący w Korei wyżej zawieszony samochód pokonało 190 km wykorzystując wodór jako źródło napędu oraz korzystając z trybu jazdy autonomicznej na czwartym poziomie.


Fot. Hyundai

Czwarty poziom jazdy autonomicznej to już kierowanie samochodem w pełni przez komputer. System jest na tyle zaawansowany że jest w stanie poradzić sobie ze skomplikowanymi sytuacjami na trasie. Samochód w tym trybie komunikuje się z innymi pojazdami, dzięki czemu może wykonywać nawet zmiany pasa ruchu. Rozwiązanie jazdy autonomicznej na tym poziomie przewidziane jest głównie na trasach szybkiego ruchu. Dopiero piąty poziom przewiduje jeszcze bardziej skomplikowaną jazdę na przykład w mieście. Mimo dużych sukcesów na tym polu Hyundai zapowiedział, że pierwszy samochód z pełnym autonomicznym systemem jazdy pojawi się dopiero w 2030 roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-25 12:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ekologiczny-Hyundai-NEXO-w-autonomicznym-trybie-jazdy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt