Premiera nowego Audi SQ5 podczas targów NAIAS

Rozmiar tesktu A A A
-
Premiera nowego Audi SQ5 podczas targów NAIAS
W Detroit podczas targów NAIAS zaprezentowana została sportowa odmiana nowego Audi Q5. Samochód z oznaczeniem SQ5 dysponować będzie jednostką V6 o przenośni 3.0l z rodziny silników TFSI. Ponadto auto zaprezentowane zostało w bardzie dynamicznym nadwoziu, która raz jeszcze podnosi dynamikę całej konstrukcji. Za lepsze warunki jazdy oraz niższe spalanie niż poprzednia odsłona modelu odpowiedzialne będzie szereg modernizacji w całym układzie napędowym jak też mniejsza waga samego silnika. W nowym Audi SQ5 nie mogło także zabraknąć znanych już rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo, komfort jak też łączność ze światem tak jak to ma miejsce w nowym Audi Q5. Pod katem wyposażenia zarówno komfort, bezpieczeństwo i łączność Audi SQ5 dysponuje tym samym wyborem co podstawowe modele Audi Q5.


Fot. Audi

Serce i główna różnica pomiędzy Q5, a SQ5 to jego jednostka napędowa oraz powiązane z nim rozwiązania. Pod maską nowej sportowej odmiany średniej wielkości SUVa znalazła się 3.0l V6 o mocy 354 KM. Maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 500 Nm. Wobec poprzedniej generacji jednostka jest lżejsza o 14 kg. Za nowe wrażenia oraz lepsze wartości ekonomiczne i ekologiczne odpowiadają szereg nowych rozwiązań, które zostały zastosowane w całym układzie jezdnym. Takie jak regulacja temperatury pracy jednostki czy też zastosowanie turbosprężarki zamiast kompresora. Moc jednostki przekazywana jest na wszystkie cztery koła dzięki zastosowaniu technologi quattro. Silnik ponadto współpracuje z 8 biegową automatyczną przekładnią tiptornic.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-10 08:26:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Premiera-nowego-Audi-SQ5-podczas-targow-NAIAS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt