Jaguar XJ przygotowany na kolejny rok

Rozmiar tesktu A A A
-
Jaguar XJ przygotowany na kolejny rok
Brytyjska marka jak żadna inna nie rozumie co to oznacza stawiać standardy w luksusie. Segment premium to zdecydowanie za nisko dla tej marki, nie może więc dziwić fakt że Jaguar za każdym razem daje o trochę więcej trzymając konkurencję na bezpiecznej odległości. Odświeżona wersja samochodu niesie za sobą kosmetyczne zmiany zewnętrzne. Jednak kluczowe jak chodzi o wnętrze. Samochód w sprzedaży będzie już pod koniec jesieni w 2015 roku.


Fot. Jaguar

Jaguar XJ dostępny będzie teraz w sześciu wersjach wyposażeniowych. Co przekłada się na dwie nowe edycji w 2016 roku, R-Sport oraz Autobiography. R-Sport jak sama nazwa wskazuje będzie posiadała bardziej sportowe walory. Natomiast Autobiography będzie stanowiła nową linie luksusu w ofercie Jaguara. Kolejną nowością to przepracowana wysokoprężna jednostka napędowa w układzie V6. Nowa parametry prezentować będą się następująco 300 koni mechanicznych oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Fot. Jaguar

Inne jednostki, które będą dostępne w ofercie to: 2.0l 240 KM benzyna, 3.0l V6 340KM, 5.0l V8 470 KM, 5.0l V8 510 KM lub 5.0l V8 550 KM. Jedyną jednostką wysokoprężną będzie stanowić wcześniej wspomniany przepracowany silnik V6. Wszystkie jednostki wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, zaś przełożenie mocy silnika na ulicę dostępne jest w zależności od jednostki na tylną oś lub wszystkie cztery koła.

Fot. Jaguar

Technologiczny skok jaguara do przodu, tak na pewno można nazwać nowy multimedialny system oferujące idealną integrację z telefonami wyposażone w system iOS lub Android. Oprócz tego nawigacja, która wyświetlana jest na dużym 12,3” ekranie oferuje krystalicznie ostry obraz. Krystaliczny nie jest tylko obraz w samochodzie, głoś który wydobywa się z 26 głośników osiąga moc 1300W. Całość idealnie obsługuje do 17 kanałów stereo oraz surround.

Fot. Jaguar

Nie tylko kierowca może się cieszyć z dużego ekranu. W zagłówkach przednich siedzeń umieszczone zostały 10,2” ekrany, które nadają obraz w formacie 16:9. Oprócz możliwości oglądania naziemnej telewizji, samochód posiada dysk o pojemności 100 GB, które w każdej chwili można zapełnić filmami i innymi plikami. Ponadto samochód wyposażony jest w dwa porty USB3 jak też port HDMI. Nie zabrakło także nowych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, które także pomagają kierowcy w niektórych sytuacji, takich jak parkowanie lub wyjeżdżanie tyłem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-16 21:19:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Jaguar-XJ-przygotowany-na-kolejny-rok

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt