Największy rodzinny Ford coraz bliżej salonów

Rozmiar tesktu A A A
-
Największy rodzinny Ford coraz bliżej salonów
Ford Galaxy model, który od samych początków przewidziany był na najbardziej komfortową podróż wszystkich pasażerów wkrótce zawita na rynku swoją najnowszą odsłonę. Co zmieniło się wobec poprzedniej generacji, głównie przeznaczenie. Dotychczas ten VAN był przewidziane stricte dla rodzinny, jednak wraz z nową generacją powstanie też wersja, która będzie się idealnie nadawała także do biznesowych rozwiązań.


Fot. Ford

Największą zaletą Galaxy to jego możliwość przewiezienia 7 osób w bardzo komfortowych warunkach. Zazwyczaj ostatni rząd posiada masę restrykcji co do wzrostu lub często jest przewidziane jako rozwiązanie na krótkie dystanse. W przypadku największego Forda mamy do czynienia z samochodem, który oferuje ten sam poziom wygody wszystkim osobą podróżującym. Jednak w przypadku kiedy do przewiezienia są nie osoby a towar, Galaxy zamienia się w prawdziwą pakowną furgonetkę. Pojemność oraz pakowność rodzinnego Forda przewyższa przy tym niektóre modele, których przeznaczenie jest tylko tego typu transport.

Fot. Ford

Pod maską Forda Galaxy znalazły się nowe jednostki napędowe, które zostały zoptymalizowane pod kątem ekologicznym, przez co ich emisja szkodliwych związków chemicznych została obniżona aż o 24%. Jedną z takich jednostek to wysokoprężny silnik TDCi Bi-Turbo o pojemności 2l, generujący moc 210 koni mechanicznych. Dostępny też po raz pierwszy w tym modelu będzie system z napędem na cztery koła. Alternatywne jednostki to 2l TDCi o mocy 150 KM – wyłączny silnik z napędem AWD, oraz 180 konna wersja. Dostępne będą także silniki benzynowe 1.5l EcoBoost o mocy 160KM lub 2.0l EcoBoost 240 KM.

Fot. Ford

Nowa generacja Forda Galaxy przyczyni się do wzbogacenia modelu i wiele nowych systemów bezpieczeństwa. Samochód będzie mógł być opcjonalnie wyposażony w system monitorujący znaki drogowe i co więcej stosowanie się do ich zaleceń np. ograniczenia prędkości. Mocny punkt nowego wyposażenia Galaxy to system zapobiegającym kolizją. Widoczność czasem bywa w takim kolosie jak Galaxy utrudnione, dlatego też samochód posiada kamerę przednią, której obraz przekazywany jest na duży 8” ekran. Ważnym elementem wyposażenia to także na system monitorujący ruch prostopadły, przydatne podczas wyjeżdżania z parkingu, gdzie możemy nie widzieć nadjeżdżających z tyłu samochodów.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-25 22:33:42
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Najwiekszy-rodzinny-Ford-coraz-blizej-salonow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt