Lewis Hamilton zwycięża we Francji

Rozmiar tesktu A A A
-
W tym roku po dekadzie na liście gospodarzy torów F1, ponownie pojawiła się Francja. Pierwszym zwycięzcą wyścigu po długim czasie został Lewis Hamilton, który odzyskał dzięki tej wygranej fotel lidera w klasyfikacji generalnej. Co pozwoliło jemu uzyskał przewagę 14 punktów nad drugim kierowcą Sebastianem Vettelem. Drugie miejsce na podium zajął Max Verstappen, tuż za nim znalazł się Kimi Raikkonen. Niemiecki kierowca Ferrari Sebastian Vettel podczas wyścigu we Francji był dopiero piąty. Nie był on jednak jedynym przegranym tego dnia. Mimo przewagi domowej żaden kierowca z Francji nie ukończył wyścigu na punktowanym miejscu. Najlepiej z całej stawki spisał się Romain Grosjean, który uzyskał dopiero 11 miejsce. Drugi kierowca z Francji Pierre Gasly nie ukończył wyścigu. Kolejni przegrani to już standardowo kierowcy zespołu Williams, którzy po raz kolejny nie zdobyli nawet jednego punktu. Ten sam los podzieliły także zespoły Force India , McLaren oraz Torro Rosso.