Skoda Octavia RS kolejna premiera na targach w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Octavia RS kolejna premiera na targach w Genewie
Skoda przyjedzie do Genewy z mocną ofertą nowych samochodów. Oprócz wcześniej opisywanych samochodów jak Skoda Kodiaq Scout, Skoda Kodiaq Sportline i Skoda Citigo. Na targach zaprezentowana zostanie najmocniejsza odsłona modelu Skoda Octavia RS. Dotychczasowy model dysponował mocą 230 KM, na targach w Genewie zaprezentowana będzie wersja z mocą 245 KM. Ta nie duża zmiana pozwala jednak znacznie przyspieszyć modelu. Pierwsze 100 km/h na liczniku widać po zaledwie 6,6 sekudnach ( 6,7 sekundach w wersji kombi ). Maksymalny moment obrotowy jednostki wynosi 370 Nm, całością zarządza 7 biegowa automatyczna przekładania DSG.


Fot. Skoda

Jednak więcej mocy to nie jedyne zmiany, które wpływają na bardziej sportowe wrażenie. Ponadto w modelu pojawiło się lekko zmodyfikowane nadwozie, które raz jeszcze podnosi sportowy próg w tym modelu. Zmodyfikowany przedni pas dysponuje większymi wlotami powietrza oraz charakterystycznym pokryciem kratownicy. Dodatkowego charakteru dodają nowe LEDowe światła, które znalazły się zarówno z tyłu jak też z przodu samochodu. Wobec tradycyjnej wersji auto zostało obniżone o 14 mm, a rozstaw tylnych kół jest o 38 mm szerszy niż poprzednika. Auto osadzone zostało na specjalnych 19” felgach ze stopów lekkich, które są w standardowym wyposażeniu tej wersji.

Fot. Skoda

Mimo czysto sportowego założenia w projektowaniu samochodu, zadbano także o ten okres kiedy trzeba zawieźć dzieci do szkoły. Nawet w tej sytuacji auto spełnia się w 100%. Tutaj dodatkowo pomaga system do zmiany ustawień silnika. Auto wyposażone zostało w najnowsze technologię w tym w dostęp do internetu w jakości LTE. Skoda Octavia RS w opcjach posiada niemalże identyczne wyposażenie opcjonalne. Dzięki temu stworzyć można sobie samochód o dwóch twarzach, z dwoma stylami prowadzenia. Za dnia spokojny i komfortowy, za nocy energiczny i szybki.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-10 16:55:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-Octavia-RS-kolejna-premiera-na-targach-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt