VW I.D. - pierwowzór nowej generacji Volkswagenów

Rozmiar tesktu A A A
-
VW I.D. - pierwowzór nowej generacji Volkswagenów
Volkswagen ma ambitne plany na kolejne 9 lat. Od 2020 roku na rynku pojawić ma się cała rodzina elektrycznych samochodów, a od 2025 roku tryb autonomicznej jazdy. Z tej okazji przedstawiony został 5 osobowy elektryczny koncepcyjny samochód o zasięgu 600 km. Pozycjonowany w segmencie kompaktowych samochodów nieco krótszy od VW Golf, dysponuje jednak dużo większą przestrzenią. Volkswagen I.D. to nie tylko kolejny elektryczny samochód, to wizja nie tak dalekiej przyszłości zaprezentowana przez niemiecki koncern.


Fot. Volkswagen

Volkswagen I.D. to wyróżniający się samochód spośród innych modeli niemieckiego producenta. Wprowadza on całkowicie odmienną stylistykę niż do której jesteśmy od lat przyzwyczajeni od VW. Podczas projektowania samochodu pod uwagę brano jak będzie wyglądać interakcja człowieka z samochodem za kilka lat. Dlatego też samochód nie posiada już tradycyjnego kluczyka, nawet tego zbliżeniowego. Pojazd otwiera i uruchamiania się wyłącznie poprzez aplikację w telefonie. Do tego pozwala właścicielowi na bieżąco monitorować co się dzieje z samochodem na przykład sprawdzać stan naładowania, ciśnienie w oponach i tym podobne.

Fot. Volkswagen

Rozłożenie baterii w podłodze samochodu oraz zastąpienie tradycyjnego silnika na elektryczne. Wykorzystanie nowej platformy do budowania elektrycznych samochodów (MEB). Pozwoliło zaoszczędzić dużo miejsca i przestrzeni. Dzięki czemu, mimo że kompaktowy Volkswagen I.D. jest mniejszy od Volkswagen Golf, oferuje on jednak tyle miejsca co Volkswagen Passat. Za odpowiedni komfort w podróżowaniu służyć ma 170 konny silnik elektryczny. W 2025 roku pojawić ma się dodatkowo tryb jazdy autonomicznej. Kierowca przekazując ster w ręce komputera i może się odprężyć. W tej sytuacji kierownica cofa się mocno w stronę deski rozdzielczej oferując kierowcy więcej przestrzeni.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-01 08:11:52
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/VW-I-D--pierwowzor-nowej-generacji-Volkswagenow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt