Japoński ekologiczny listek ma już pięć lat

Rozmiar tesktu A A A
-
Japoński ekologiczny listek ma już pięć lat
Nissan wraz z premierą Nissana Leaf ( Listek ) pokazał jeden z pierwszych samochodów elektrycznych. Pozwalające wykorzystywać pojazdy z tym napędem, także poza miastem. W okresie 5 lat od swojej premiery, samochód został sprzedany 200 tyś klientom. Z czego w samej Ameryce 90 tys. W Europie samochód zakupiło około 40 tyś klientów. Daje to trzecie miejsce zaraz po Japonii, która z wynikiem 50 tyś sprzedanych pojazdów zajmuje drugie miejsce. Nissan Leaf zdobył w swojej krótkiej karierze rynkowej, aż 92 nagród. W tym także bardzo prestiżowy tytuł samochodu roku Japonii, Europy oraz Światowego Samochodu Roku. Pierwsza generacja samochodu miała zasięg wystarczający na pokonanie około 200 km. To ograniczenie nie przeszkodziło wszystkim Nissan Leaf od początku produkcji na pokonanie około 2 miliardów kilometrów, co przekłada się na 2.6 tyś razy okrążenie świata. Wraz z premierą nowej odsłony w tym roku na targach IAA pojazd którego nowa wersja w Europie dostępna będzie od 2016 roku. Zasięg ten został poszerzony o niecałe 50 km. Kolejny samochodem w ofercie Nissana, który dołączył do rewolucji elektrycznej w samochodach to model NV200.


Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-14 23:51:57
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Japonski-ekologiczny-listek-ma-juz-piec-lat

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt