BMW Serii 5 Touring, wiejskie kombi?

Rozmiar tesktu A A A
-
BMW Serii 5 Touring, wiejskie kombi?
Na nadchodzących wielkimi krokami targach samochodowych w Lipsku BMW zaprezentuje światu nową wersję Serii 5 Touring. Popularna „piątka” jest dużym ekskluzywnym kombi. Jej przestrzeń bagażowa powiększyła się o 60l i wynosi 560l, jeśli komuś to nie wystarcza to istnieje możliwość zamówienia zestawu Extended Storage, w którym mamy możliwość regulacji oparcia tylnej kanapy w pionie. Na takiej operacji możemy zyskać kolejne 30l przestrzeni bagażowej. Po złożeniu tylnej kanapy uzyskujemy aż 1670l regularnej przestrzeni załadunkowej. Samochód w wersji kombi na rynku dostępny będzie jesienią tego roku.


Design

Poprzednia wersja tego modelu przypadła mi do gustu ale ta „bije swojego poprzednika na głowę” pod każdym względem. Jest większa, masywniejsza a swoim charakterem świetnie pasuje do stylu bawarskich zakładów silnikowych – BMW. Przód samochodu jest spokojny i minimalistyczny jak zresztą cały pojazd, w tej klasie samochodów do duży plus. Koncern zakłada, że Seria 5 Touring jest samochodem dla pięcioosobowej, średnio zamożnej rodziny a nie dla młodego kierowcy z zacięciem sportowym.

Wnętrze

Wnętrze jest przestronne i eleganckie. Cały kokpit jest skierowany w stronę kierowcy. Wszystkie przyciski są tam gdzie być powinny a materiały wykończeniowe których użyto są najwyższej klasy. Świetne wrażenie po zajęciu pozycji za kierownicą robi centralny, lśniąco czarny pas wykończony srebrną lamówką. Ciekawym rozwiązaniem stylistycznym jest jasna tapicerka połączona z ciemną deską rozdzielczą. Przy takim skomponowaniu wnętrza idąc zgodnie z prawidłami należałoby wybrać ciemny lakier dla swojego BMW.

Silniki

Gama silników to cztery jednostki napędowe o mocy od 180 do 306KM, dla oszczędnych monachijski producent przygotował wersję 520d, która do 100km/h przyspiesza w 8.3s a pali jedyne 5.2l/100km. Najmocniejszy silnik to 535d przyspieszający do 100km/h w 6s, ta wersja pali 8.2l/100km.

Podsumowanie

Czas więc na rozstrzygnięcie tytułowej hipotezy. Według mnie BMW nigdy w swojej historii nie było samochodem bez charakteru czy też samochodem niskiej jakości. To przez niektórych z nas powstają pewne niepochlebne dla marki stereotypy ale stereotypy rzadko bywają prawdziwe, podobnie jest w tym przypadku. Nowe BMW Serii 5 Touring jest świetnym samochodem w swojej klasie. Mogę z czystym sumieniem polecić ten pojazd każdej osobie szukającej przestronnego kombi na długie rodzinne podróże.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-04-27 11:30:39
BWM to jest BWM. Definitywnie za małe silniki jak na takie autko. Wnętrze wyjątkowe ... no ale taka potęga tej marki. Ciekawe tylko przy jak spokojnej jeździe ten olbrzym pali 5l/100 ?

Paweł Robert Kostecki - 2010-03-16 14:48:43
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/BMW_Serii_5_Touring_wiejskie_kombi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt