Elektryczna przyszłość marki Nissan na tarach w Tokio

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryczna przyszłość marki Nissan na tarach w Tokio
Japońska marka Nissan zaprezentowała swój nowy koncepcyjny elektryczny samochód IMx, podczas targów w Tokio. Auto wyróżnia się świeżym stylem oraz swoim wydajnym napędem elektrycznym. Zebrane wieloletnie doświadczenie w budowaniu samochodów elektrycznych widać w parametrach oraz możliwości koncepcyjnego Nissan IMx. Jest to także kolejny model w którym Nissan prezentuje swój system do autonomicznej jazdy ProPilot. Na tym jednak nie koniec możliwości koncepcyjnego auta. Samochód może służyć także jako bateria do zasilania domu lub innego obiektu.


Fot. Nissan

Nissan IMx korzystać z nowej technologi baterii, która posiada zwiększoną gęstość energetyczna. To przekłada się na większą ilość energii co pozwala temu modelu na przejechanie nawet ponad 600 kilometrów na jednym naładowaniu. Dzięki temu można tym samochodem bez większej obawy wybrać się nawet na dłuższe podróże. Tak pojemna bateria ma także inne plusy. W pełni naładowany samochód może służyć także jako źródło energii dla domu w przypadku awarii prądu. Dwa elektryczne silniki generują moc sumaryczną moc 435 KM oraz maksymalny moment obrotowy 700 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła.

Fot. Nissan

Koncepcyjny model Nissana to kolejny samochód wykorzystujące technologię autonomicznej jazdy ProPilot. System jest na tyle zintegrowany z pojazdem, że w razie prowadzenia samochodu przez system kierownica chowa się tak aby nie przeszkadzać kierowcy w innych czynnościach. Gdy jednak kierowca ponownie chce przejąc stery kierownica powraca na swoje stare miejsca w normalnej wielkości.

Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-30 10:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryczna-przyszlosc-marki-Nissan-na-tarach-w-Tokio

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt