Elektryzujący Mercedes - nowy SLS AMG

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryzujący Mercedes - nowy SLS AMG
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niemiecki producent samochodów jest najstarszym na świecie. Mercedes przez dekady wprowadzał na rynku wiele innowacji, dzięki którym użytkujemy samochody w taki, a nie inny sposób. Teraz chce przejąć prym we wprowadzaniu na rynek elektrycznych samochodów. Targi w Paryżu dla Mercedesa to przede wszystkim innowacje w tej tematyce.


Aby pokazać wszystkim, że można lepiej, niż konkurencja, zelektryzowany został najmocniejszy i najbardziej sportowy model marki. Mercedes SLS oraz plakietka AMG to synonimy sportowych osiągów i najwyższych emocji na drodze. W przypadku wersji elektrycznej ma to się nie zmienić. Pod maską zamiast V8 znajdzie się silnik elektryczny o mocy 750KM i momencie obrotowym 1000Nm. Oczywiście cała moc jest dostępna od pierwszego dotknięcia pedału gazu. Dzięki temu do 100km/h samochód potrzebuje 3,9 sekundy. Mimo tak wysokich osiągów, zasięg na jednym ładowaniu wynosi zaledwie 250km.

Samochód posiada bardzo dużą ilość baterii litowo-jonowych - 12 modułów po 72 komory , co daje w sumie 864. Aby załadować taką ilość tradycyjnym gniazdkiem, potrzeba by było aż 20 godzin, jednak Mercedes idzie na pomoc. Producent razem z modelem stworzył specjalną instalację do garażu, dzięki której czas ten można skrócić do zaledwie 3 godzin.

Wyposażenie SLS AMG jest takie samo, jak w modelu tradycyjnym. Także pod kątem bezpieczeństwa producent zapewnił pełną gamę systemów. Cena tego modelu jest wyższa o prawie 230 tyś euro, zaczynając się od 416,500 Euro.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-08 13:05:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryzujacy-Mercedes-nowy-SLS-AMG

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt