Honda udostępnia specyfikację na europejski rynek

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda udostępnia specyfikację na europejski rynek
Długo nie trzeba było czekać na europejską specyfikację drugiej premiery targów Genewskich, Hondy Jazz. Najmniejszy w ofercie japońskiego producenta samochód, stanowi połączenie niedużych wymiarów z obszernym wnętrzem. Tak jak wcześniej zaprezentowany model HR-V, pojazd ten kryje w sobie wiele nowoczesnych rozwiązań, dużą przestrzeń wewnątrz oraz zaawansowane rozwiązania pod względem bezpieczeństwa. Wszystko to ukryte w niedużym dynamicznym nadwoziu.


Fot. Honda

Trzecia generacja Hondy Jazz stworzona została całkowicie od podstaw. Nadwozie osadzone zostało nowej platformie, co pozwoliło wydłużyć samochód o niecałe 10 cm. Z uzyskanego dodatkowego miejsce cieszyć się będą głównie osoby w tylnych siedzeniach, dzięki większej przestrzeni na nogi. Dzięki nie dużemu przyrostu na wielkości, wewnątrz samochód otrzymał całkowicie nową przestrzeń. Przekłada się to na 1314l pojemności bagażnika przy złożonych tylnych siedzeniach, 354l przy w przypadku nie złożonych.

Fot. Honda

Pod maską na razie znajdą się wyłącznie z jedna turbodoładowana benzynowa jednostka. Nowy silnik tworzy idealne połączanie dwóch jednostek z poprzedniej generacji. I-VTEC o pojemności 1.3 litra dostarcza moc 102 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy 123Nm. Średnie spalanie tego silnika ma trzymać się w granicach 4.6l na 100km. Wobec poprzedniej 1.4l mocnego silnika jest to oszczędność w granicach 27% przy porównywalnej dynamiczności jednostki.

Fot. Honda

Nowe rozwiązania w zakresie multimediów także nie mogły ominąć nową Hondę Jazz. Samochód tak jak Honda HR-V będzie korzystać z nowoczesnego systemu opartym na Androidzie, Honda Connect. Wszystkimi multimediami będzie można zarządzać poprzez duży i czytelny ekran umieszczony w centralnej części kokpitu. Oczywiście będzie można z samochodu zrobić hotspot, tak aby każda osoba posiadająca urządzenie mobilne w pojeździe mogła mieć cały czas dostęp do internetu. Dzięki funkcjonalności MirrorLink, będzie można wyświetlać aplikacje w telefonie bezpośrednio na monitorze umiejscowionym w samochodzie.

Fot. Honda

Bezpieczeństwo także grało dużą rolę podczas projektowania samochodu. Oprócz wzmocnionej konstrukcji, która jeszcze lepiej absorbuje energię, która powstaje podczas zderzenia, Honda Jazz otrzymała kilka rozwiązań, które mają pomóc kierowcy, aby do tych wypadków nie dochodziło. Nowa Honda Jazz dzięki temu będzie dostępna z monitorowaniem kąta martwego, automatycznie dostosowującym się tempomatem do poprzedzającego samochodu jak też z umiejętnością odczytywania znaków drogowych i stosowania odpowiednich ograniczeń prędkościowych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-07-21 20:02:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt