Podwójny cios Mercedesa, Vettel i inni bezradni w Bahrajnie

Rozmiar tesktu A A A
-
Podwójny cios Mercedesa, Vettel i inni bezradni w Bahrajnie
Jubileuszowy 900 wyścig w historii F1 odbył się podczas twardej i zaciętej rywalizacji. Jednak nie była to jedyna okrągła liczba tego dnia, tor w Bahrajnie gościł najbardziej ekscytujące wyścigi po raz 10. Wyścig także pokazał, że zmiana silników dała gigantyczną przewagę Mercdesowi. Tak dużą, zę nawet umiejętności 4 krotnego mistrza nie są w stanie zrekompensować tej różnicy.


Fot. F1

Wyścig w Bahrajnie rozpoczął się tradycyjnie na sztucznie oświetlonym torze, tuż po zachodzie słońca. Już na starcie doszło do ostrych ataków i masowych zmian pozycji kierujących. Tak też, lider z kwalifikacji Rosberg musiał odstąpić swoją pierwszą pozycję na rzecz kolegi z teamu Hamiltonowi. Bardzo dobry start zaliczył Massa, który wzbił się bardzo szybko na trzecią lokatę, zaś jego kolega z zespołu, który wywalczył tą pozycję dzień wcześniej spadł na 6 lokatę. Podczas pierwszy rund mogło dojść do kilku kolizji, jednak los chciał, że straty zamknęły się w jednej oponie Vergena.

Fot. F1

Bardzo szybko oba mercedesy odbiły się od reszty stawki, zdobywając na tyle mocną przewagę, że bez problemu mogli wjechać do alejki serwisowej, nie obawiając się straty pozycji. Jednak, kto by pomyślał, że razem wjadą do mety bez walki między sobą grubo się mylił. W kilku sytuacjach mogło dojść nawet do kolizji. Do pierwszego bliższego spotkania na torze doszło podczas 14 okrążenia, kiedy to Bianchi wjechał prawą oponą w bok bolidu Sutila. Sytuacja nie wyglądała poważnie, oba bolidy dojechały do alejki serwisowej, tyle że sprawca pojechał dalej, a ofiara zdarzenia pozostała w alejce.

Fot. F1

Do bardzo groźnego, a zarazem akrobatycznego wypadku doszło podczas 41 okrążenia. Kiedy to Maldonado będącego w zakręcie Gutiereza podjechał z boku, podniósł lekko do góry za pomocą przedniego spoiler. Wystarczyło to, aby on stracił panowanie nad bolidem i zgodnie z prawami fizyki zaczął kręcić piruety w powietrzu. Z bolidu Gutiereza pozostał jedynie wrak, ale na szczęście kierowca wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku. W ramach sprzątania trasy, po tym zdarzeniu na tor wjechał Safety Car. Oczywiście wszyscy kierowcy skorzystali w ten czas z wymiany ogumienia. Zaś po 7 rundach doszło do ponowienia wyścigu.

Fot. F1

Najbardziej stratni przez Safety Car mogli być obaj kierowcy Mercedesa, jednak mimo straty swojej gigantycznej przewagi ponownie szybko odjechali konkurencji, dalej walcząc miedzy sobą o pierwszą lokatę. Przez metę przejechał jako pierwszy Hamilton, za nim drugi był Rosberg. Z duża stratą za nimi przez metę przejechał Perez, także wyposażony w silnik Mercedesa. Vettel mimo walki nie był w stanie zdobyć wysokiej pozycji i musiał zakończyć rywalizację na 6 miejscu - ze stratą pół minuty, czas jaki potrzebowali w tamtym sezonie konkurenci na przejechanie mety po nim.

KierowcaZespółPunktyPole positionPunkty zespół
Nico RosbergMercedes61 pkt.1111 pkt.
Lewis HamiltonMercedes50 pkt.2111 pkt.
Nico HulkenbergForce India-Mercedes28 pkt.044 pkt.
Fernando AlonsoFerrari26 pkt.033 pkt.
Jenson ButtonMcLaren-Mercedes23 pkt.043 pkt.
Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault23 pkt.035 pkt.
Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes20 pkt.043 pkt.
Valtteri BottasWilliams-Mercedes18 pkt.030 pkt.
Sergio PerezForce India-Mercedes16 pkt.044 pkt.
Daniel RiccardoRed Bull Racing-Renault12 pkt.035 pkt.
Filipe MassaWilliams-Mercedes12 pkt.020 pkt.
Kimi RaikkonenFerrari7 pkt.033 pkt.
Jean-Eric VergneSTR-Renault4 pkt.07 pkt.
Danii KvyatSTR-Renault3 pkt.07 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-07 09:36:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Podwojny-cios-Mercedesa--Vettel-i-inni-bezradni-w-Bahrajnie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt