Oficjalne narodziny GTC w Gliwicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Oficjalne narodziny GTC w Gliwicach
Ledwie Opel pokazał nowe Coupe Astry we Frankfurcie, a już wczoraj, 14 Października, z taśmy montażowej zjechał pierwszy jej egzemplarz. Mimo, że polska fabryka produkuje Astrę od 13 lat, przygotowania trwały wiele miesięcy. Powód jest prosty: wersja GTC, poza obudową wstecznego lusterka i anteną prętową, nie ma żadnych wspólnych elementów zewnętrznych z resztą modeli Astry.


Skala przygotowań była poważna. Wdrożenie innowacyjnych technologii we wszystkich oddziałach fabryki pochłonęło 325 mln. zł, a dla zwiększenia wydajności i zapewnienia wysokiej jakości produkcji, przyjęto także 151 nowych pracowników.

Telegraficzny skrót

Jeden model jest budowany przez 3000 osób, co trwa (bez przestojów) 15 godzin. Wszystkie będą miały turbodoładowane jednostki diesla o mocy od 120 do 180 KM. Ceny z bogatym wyposażeniem zaczynają się od 76.800 zł. Od czerwca zamówiono już na starym kontynencie 15.000 sztuk tego modelu, co może się udać zrealizować do końca tego roku, bowiem obliczenia przewidują 17.000.

Dla maksymalnej kontroli podczas prowadzenia, wszystkie nowe Astry GTC korzystają z rozwiązań Inigni OPC. Między innymi z zaawansowanej technologicznie osi przedniej HiPerStrut z kolumną McPhersona, współpracującą z tylną osią z drążkiem Watta - rozwiązaniem opatentowanym przez Opla.

Kolejne innowacje to systemy wspomagania kierownicy, oparte na przednim systemie kamer o nazwie Opel Eye drugiej generacji, oraz Bi-Xenon Advanced Forvard Lighting - nowa, biksenonowa technologia generacji czwartej.

Konkurencyjność

Modele Astry są produkowane w Gliwicach od 1998r. Dzięki dużemu doświadczeniu i wkładzie General Motors Manufacturing Poland w jakość tworzenia samochodów, gliwicki zakład jest jedynym produkującym ten model na świecie. Cechuje go wysoka wydajność, dobra jakość i niski koszt produkcji, dlatego zdecydowano się poczynić tę potężną inwestycje właśnie tutaj.

Pierwsze Astry GTC będą oczekiwać w salonach już 18 Listopada. W przyszłym roku planowany jest też start produkcji Astry IV sedan, a w 2013 - kompaktowego kabrioletu Opla.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


ktoś - 2011-10-27 14:49:29
Może własnej marki nie mamy ale za to zdecydowanie najlepsze samochody produkujemy. Ciekaw czy zrobią ten model w kombi tak jak to zrobił Ford w swoim nowym Focusie ST

Paweł Robert Kostecki - 2011-10-15 21:25:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Oficjalne_narodziny_GTC_w_Gliwicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt