Premiera nowej limuzyny VW

Rozmiar tesktu A A A
-
Premiera nowej limuzyny VW
2 czerwca 2010 odbyła się światowa przedpremiera nowego samochodu z rodziny Volkswagena. Nowym pojazdem jest sedan, ale ku zaskoczeniu, nie jest to żadna nowa, wielka limuzyna, lecz po prostu przerobione Polo. Samochód został stworzony przede wszystkim na rynek wschodni, a dokładniej rosyjski, gdzie będzie również produkowany - w fabryce VW, w mieście Kaluga.


Ogólne

Samochód został zaprojektowany specjalnie na rosyjski rynek. Przy czym, z wyjątkiem tyłu, nie widać żadnych różnic w wyglądzie pomiędzy wersją 3 i 5 drzwiową. Pojazd dostał specjalne zawieszenie, które zostało zaprojektowane na rosyjskie ulice, co może ucieszyć także i Polskich kierowców, ponieważ za wschodnią granicą stan nawierzchni w wielu miejscach przypomina polskie drogi. Został także stworzony dla tego pojazdu specjalny lakier, który ma być bardzo odporny na różnorodne warunki atmosferyczne i chemikalia.

Silnik

W VW Polo znajdzie się nowy, 1,6 litrowy silnik o mocy 105 KM, wspomagany przez 5-biegową manualną lub 6-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Podsumowanie

Nie sądzę, aby ten samochód cieszył się wielkim zapotrzebowaniem wśród klientów indywidualnych. Swoją grupę docelową znajdzie raczej w takich firmach, których nie stać na prawdziwą limuzynę. Nowy VW Polo w wersji sedan nie stanowi jakiegokolwiek kroku naprzód w dziedzinie motoryzacji. Brak jakichkolwiek innowacji. Będzie to tylko wypełnienie luki dla taniego samochodu marki VW. Przewidywana cena wersji podstawowej to 10 tyś euro.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-06-08 20:19:13
Tu możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Premiera_nowej_limuzyny_VW

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt