Francuzi też potrafią budować mocne samochody

Rozmiar tesktu A A A
-
Francuzi też potrafią budować mocne samochody
Francuski producent samochodów Peugeot zaprezentował swoją nową koncepcyjną wersję pojazdu bazującego na zeszłorocznym Car of the Year, modelu 308. Pojazd stanowi połączenie sportowej stylistyki z ekologicznymi właściwościami hybrydowych samochodów, stąd bierze się też jego oznaczenie 308 R Hybrid. Dobre właściwości jezdne wraz z energiczną jednostką sprawiają, że samochód potrafi dużo więcej niż sam wygląd by na to wskazywał.


Fot. Peugeot

Arogancka i egoistyczna stylistyka nadwozia, na pewno nie przyczyniłaby się do tego, że samochód byłby mile widziany przez dużą część kierowców. Stereotyp wolnej hybrydy obalony został już przez kilka innych producentów samochodów. W przypadku Peugeot wsparcie dla 115 konnego napędu elektrycznego stanowi czterocylindrowy silnik o pojemności 1.6l i mocy 270 koni mechanicznych. Razem przekłada się to na przyspieszenie 4 sekund do 100km/h. Aby lepiej zobrazować parametry tego samochodu, model 308 R HYbrid potrzebuje zaledwie 22 sekund aby od startu pokonać jeden kilometr. Całą moc przekazywana jest przy tym na wszystkie cztery koła, które osadzone zostały na ładnych 19” sportowych felgach.

Fot. Peugeot

Samochodu raczej jednak nie zobaczymy jako wersję uliczną. Mimo to Peugeot pokazuje, że nie należy go nie doceniać. Stylistycznie jak też mechanicznie francuski producent pokazuje dojrzały i idealnie wypasuje się w charakterystykę mocnych samochodów o możliwościach wyścigowych, które dodatkowo można użytkować każdego dnia.

Fot. Peugeot

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-17 19:35:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Francuzi-tez-potrafia-budowac-mocne-samochody

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt