Europejska zmiana w modelach Audi w wersji S

Rozmiar tesktu A A A
-
Europejska zmiana w modelach Audi w wersji S
Sportowa dusza spakowana w ulicznych wersjach modeli Audi oznaczane są od dekad literką S. Dotychczas auta te oferowane były wyłącznie z najmocniejszymi silnikami benzynowymi, które gwarantowały dynamikę, moc i wysoką kulturę pracy. Ten ważny element w tej wersji samochodów Audi, został teraz przerwany przez nowe europejskie normy. Aby uratować rodzinę tych samochodów Audi musiał sięgnąć nie tylko po jednostki wysokoprężne, dodatkowo wzmocnić je układem napędowym wspieranym prądem. Wszystkie model Audi S4, Audi S5, Audi S6 audi S7 oraz Audi SQ5 na rynku oferowane będą z 3 litrową wysokoprężna jednostką V6 z 48-woltowym elektrycznym wsparciem mild hybrid.


Fot. Audi

Moc układu napędowego to 349 KM przy maksymalnym momencie obrotowym o wartości 700 Nm. Mimo tak pokaźnej mocy, zapotrzebowanie całego układ napędowego na pokonanie 100 km, biorąc pod uwagę średnią wartości spalania to zaledwie 6,2l. Przy zbiorniku o pojemności 73 litrów, pozwala to pokonać nawet 1170 km na pełnym baku. Średnie przyspieszenie do 100 km/h w modelach Audi S4 i S5 to 4,8 sekundy. Model Audi S6 potrzebuje 5 sekund, a Audi S7 i Audi SQ5 potrzebują na osiągnięcie 100 km/h o jedną dziesiątą sekundy dłużej. Dużą zaletą nowych wersji to zdecydowanie mniejsze spalania, a więc możliwość pokonania dłuższego dystansu na jednym baku bez większej utraty mocy i dynamiki. Niestety wysokiej kultury pracy i odgłos silnika benzynowego nie da się podrobić dieslem. Na rynkach poza Europą modele w wersji S nadal będą występować w tradycyjnej konfiguracji, a więc z jednostką benzynową.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-01 22:20:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Europejska-zmiana-w-modelach-Audi-w-wersji-S

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt