Najważniejsze premiery 2016 roku cz II

Rozmiar tesktu A A A
-
Najważniejsze premiery 2016 roku cz II
Rok 2016 zbliża się ku końcu. W przeciągu 366 dni pojawiło się wiele premier nowych samochodów, koncepcyjnych aut oraz nowoczesnych technologii, które znajdują swoje zastosowanie w motoryzacji. Czas podsumować ten rok pod kątem rynkowych debiutów. Poniżej zaprezentujemy naszą listę 10 najważniejszych samochodowych premier w tym roku. Przygotowanie listy przy tak dużej ilości nowości było naprawdę trudne. Niestety w zestawieniu zabrakło także wiele innych ważnych modeli. Jednak musieliśmy się zdecydować na najważniejsze 10 samochodów:


Link do części I Pozycje od 6 do 10

Fot. Skoda

5. Skoda Kodiaq

Skoda wchodzi w nowy segment samochodów. Skoda Kodiaq to pierwszy SUV czeskiego producenta. Auto wyróżnia się pośród innych modeli, które znajdują się w aktualnej ofercie tego producenta. Nowy pojazd Skody ma być połączaniem komfortu znanego ze Skody Superb, z dotychczasową nie oferowaną wolnością poruszania się po bezdrożach. Dodatkowo auto oferować będzie bardzo dużą przestrzeń bagażową, którą można łatwo zamienić na dodatkową parę siedzeń. Dzięki temu Skoda Kodiaq to też pierwszy model Skody, który oferuje miejsce nawet dla 7 osób. Ponadto pierwszy SUV czeskiego producenta Skoda Kodiaq wprowadza na rynek nowy system multimedialny.

Fot. Nissan

4. Nissan Micra

Nissan Micra samochód, który produkowany jest już od 1982 w tym roku pojawił się w swojej nowej już piątek generacji. Z typowego kobiecego samochodu stał się stylizowany na sportowy mały miejski pojazd. Oprócz zmiany wizualnej technicznie pojazd jest dłuższy, niżej zawieszony i bardziej komfortowy niż to co dotychczas proponował producent w tym segmencie. Do tego dochodzi jeszcze szeroki pakiet nowoczesnego wyposażenia multimedialnego. Nissan Micra może także pochwalić się systemem audio wysokich lotów. Jedyne co zabrakło w samochodzie to mocniejsze jednostki napędowe, ale może w następnym roku zobaczymy wersję NISMO? Metafosforowa modelu Nissan Micra zasługuje na wysokie 4 miejsce w naszym podsumowaniu 2016 roku.

Fot. Audi

3. Audi Q2

Audi Q2 najmniejszy oferowany wyżej zawieszony model niemieckiej marki świętował swój debiut w tym roku. Auto wprowadza całkowicie nową stylistykę dla średniej klasy pojazdów niemieckiego producenta. Ładne proporcje zewnętrze mają swoją kontynuację wewnątrz. Jak przystało na Audi liczy się komfort i tego nie brakuje w tym modelu. Mimo niedużych jak na tego producenta wymiarów, wewnątrz jest dużo miejsca i jest bardzo przestronnie. Pod maską Audi Q2 niemiecki producent oferuje zarówno ekologiczne silniki jak też ich sportowe odmiany.

Fot. Toyota

2. Toyota Mirai

Toyota Mirai to drugi ( pierwszy to Hyundai ix35 Fuel Cell ) produkowany seryjnie model z napędem wodorowym. Jednak pierwszy który może przyczynić się do zmiany podejścia klientów to tego rodzaju silników. Premiera rynkowa modelu Toyota Mirai pociągnęła za sobą także duże inwestycję w infrastrukturę. W kluczowych krajach dzięki temu już powstało lub też powstanie wiele punktów tankowania wodoru. Co zwiększa nie tylko możliwości eksploatacji, ale także bezpośrednio wpływa na sprzedaż i promocje japońskiej nowości motoryzacyjnej Toyota Mirai.

Fot. Opel

1. Opel Ampera-e

Samochody elektryczne to żadna nowość są na rynku już od kilku lat. Jednak ich zasięg mieścił się głównie w granicy 200 km. Konkurencja Opla Ampera-e jak na razie osiąga granicę już do 300 km, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak to niemiecki producenta Opel zaprezentował pierwszy seryjnie produkowany pojazd elektryczny, który może pochwalić się 500 km zasięgiem na jednym doładowaniem. Jak dla nas jest to największe objawienie 2016 na rynku samochodowym. Opel Ampera-e daje realną alternatywę do samochodów z napędem spalinowym. Innowacyjne technologie, ekologiczne walory oraz bardzo duży zasięg nowego modelu Opla zasługuje na pierwsze miejsce.

Link do części I Pozycje od 6 do 10
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-22 00:42:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Najwazniejsze-premiery-2016-roku-cz-II

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt