Najważniejsze premiery 2016 roku cz I

Rozmiar tesktu A A A
-
Najważniejsze premiery 2016 roku cz I
Rok 2016 zbliża się ku końcu. W przeciągu 366 dni pojawiło się wiele premier nowych samochodów, koncepcyjnych aut oraz nowoczesnych technologii, które znajdują swoje zastosowanie w motoryzacji. Czas podsumować ten rok pod kątem rynkowych debiutów. Poniżej zaprezentujemy naszą listę 10 najważniejszych samochodowych premier w tym roku. Przygotowanie listy przy tak dużej ilości nowości było naprawdę trudne. Niestety w zestawieniu zabrakło także wiele innych ważnych modeli. Jednak musieliśmy się zdecydować na najważniejsze 10 samochodów:


Link do części II Pozycje od 1 do 5

Fot. Fiat

10. Fiat Tipo

Fiat Tipo w nadwoziu sedana zakończył pewną epokę we włoskiej marce. Świat już powoli przejadł się kolejną wersją modelu 500. Dlatego też dla Fiata, model Tipo to bardzo ważna premiera. Samochód swój debiut rynkowy miał w wersji sedan w poprzednim roku. W tym oferta poszerzona została o Fiat Tipo w nadwoziu hatchback oraz kombi. Mimo kluczowej roli dla marki nowego samochodu nie oferuje on wysokiego poziomu technologicznego, co za tym idzie cena jest bardzo dostępna. W tym wypadku idealnie spełnia wymagania swojej grupy docelowej. Ważne aby tanie i do tego jeszcze wyglądało.

Fot. Mercedes

9. Mercedes E-Klasa

Mercedes to od lat sprawdzona marka, która wraz z każdą generacją samochodu idzie pewnym krokiem do przodu. Nie mogło być także inaczej z nową E-Klasą. Samochód nie tylko oferuje wysoki poziom komfortu, zaawansowane technologicznie rozwiązania, ale także dużą ilość jednostek pod maską. Wszystko to zapewnia temu modelu mocną 9 pozycję w naszej liście.

Fot. Hyundai

8. Hyundai IONIQ

Pierwszy tak zaawansowany ekologiczny model koreańskiej firmy, który docelowo oferowany będzie w trzech elektrycznych wersjach napędowych. Aktualnie auto zakupić można jako hybryda oraz pełny elektryczny samochód z zasięgiem ponad 250 km. Mimo elektrycznej przynależności auto dysponuje ładnym nadwoziem, brak w nim futurystycznej nonszalancji oraz dziwnych zabiegów stylistycznych. Hyundai swoim modelem IONIQ pokazuje, że można być ekologicznie nastawiony i poruszać się ładnym samochodem.

Fot. Volvo

7. Volvo S90 / V90

Volvo wraz z wprowadzeniem nowej generacji modelu XC90 w poprzednim roku, odnowiła swój potencjał w segmencie premium. Najlepiej pokazało to drugie miejsce w klasyfikacji Car of the Year 2016 tuż za Oplem Astra. W tym roku odbyła się premiera pozostałych członków rodziny Volvo S90, V90 i V90 Cross Country. Szwedzka marka wraz z nową rodzina samochodów pokazała, że nadal jest liczącym się graczem na rynku pojazdów premium. Osiągając z kwartału na kwartał coraz to lepsze wyniki sprzedażowe. Tyle zaangażowania w rozwój w zakres bezpieczeństwa oraz ekologi z jednostką T8 oraz zaproponowanie jedyny w swoim stylu linię premium zasługuje na 7 lokatę.

Fot. Ford

6. Ford Edge

Ford już dawno nie miał tak bogatej oferty samochodów w salonach co teraz. Na czele Europejskiej sprzedaży staje teraz nowy SUV, model Ford Edge. Amerykański wyżej zawieszony model występować będzie też jako jeden z czterech modeli w unikatowej luksusowej odmiany Vignale. Auto prezentuje sobą dotychczasowo nie osiągane parametry w zakresie komfortu, multimedialności, bezpieczeństwa. Tyle zaangażowania zasługuje na 6 miejsce na naszej liści najważniejszych premier rynkowych w 2016 roku.

Link do części II Pozycje od 1 do 5
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-21 23:30:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Najwazniejsze-premiery-2016-roku-cz-I

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt