Fiat 124 Spider, początek renesansu u włoskiego producenta

Rozmiar tesktu A A A
-
Fiat 124 Spider, początek renesansu u włoskiego producenta
Włoski producent powraca do życia, po długiem okresie śpiączki - model 500 i jego odnogi. Fiat w końcu pokazuje samochody, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są zarazem funkcjonalne. Dwie największe premiery targów w Genewie była rodzina samochodów Tipo oraz prawdziwy sportowy roadster Fiat 124 Spider. Mały sportowy włoski samochód podtrzymuje historie Fiata 124 Spidera. Pojazd, który swoim wyglądem może nie tylko zachwycić. Stylistycznie nawiązując przy tym mocno do oryginału sprzed 50 lat. Widać, że projektanci wzięli sobie zadnie bardzo mocno do serca. Staranność wykonania samochodu Fiat 124 Spider widać w każdym elemencie.


Fot. Fiat

Fiat 124 Spider pojawi się na rynku w dwóch wersjach „124 Spider” oraz „Lusso”. W standardzie samochód będzie posiadał 4 poduszki powietrzne, klimatyzację manualną, radio odtwarzające pliki mp3 z możliwością podłączenia urządzenia USB wraz z 4 głośnikami. Dodatkowo na wyposażenie podstawowej wersji składa się przycisk do uruchamiania samochodu, tempomat, skórzana kierownica oraz 16” felgi aluminiowe. Wyższa wersja samochodu doda do Fiata 124 Spider trochę więcej klasy. Obszycia foteli będą skórzane, samochód osadzony zostanie na 17” felgach, na desce rozdzielczej znajdą się przeszycia. Na pokładzie samochodu w tej wersji znajdzie się także automatyczna klimatyzacja oraz reflektory przeciwmgielne.

Fot. Fiat

Opcjonalnie za dopłatą dostępny będzie także zaawansowany system multimedialny wyposażony między innymi w 7” dotykowy ekran, sześć głośników, dwa wejścia USB jak też nawigację, kamerę cofania oraz łączność Bluetooth. Komu te doznania muzyczne będą za mało opcjonalnie dostępny będzie miał pakiet BOSE, składający się z 9 głośników i subwoofera sygnowanych tą firmą. Na rynku samochód pojawi się w specjalnej wersji urodzinowej. Wchodzi w nią między innymi wyposażenie wersji Lusso, pakiet głośników BOSE jak też wiele innych dodatków wyróżniającą tą wersję.

Fot. Fiat

Pod maską nowego Fiata 124 Spider dostępny będzie wyłącznie z jeden silnik. Turbodoładowana jednostka o pojemności 1.4l będzie posiadał moc 140 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy 240 Nm. Przełożenia w silniku zarządzane będą za pomocą manualnej 6 biegowej skrzyni. Samochód do 100 km/h będzie potrzebować zaledwie 7,5 sekundy. Jego maksymalna prędkość wynosi 215 km/h.

Fot. Fiat

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-03 23:54:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Fiat-124-Spider--poczatek-renesansu-u-wloskiego-producenta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt