Ford Focus 2010, kinetic design

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Focus 2010, kinetic design
Najnowsza wersja Forda Focusa pojawi się w identycznym kształcie zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie, na stary kontynent przypłynie dopiero pod koniec tego roku a do Polski jeszcze później. Można zadać sobie pytanie czy to dobry pomysł, osobiście uważam że tak, ponieważ na dzień dzisiejszy mówiąc Ford Focus w Europie mamy na myśli całkowicie inny samochód niż ten produkowany w Stanach Zjednoczonych. Focus zadebiutował na salonie samochodowych w Detroit, gdzie ukazano dwie wersje nadwozia, sedan oraz hatchback.


Design

Ford podąża niedawno obraną drogą tj. kinetic design, jest to całkowicie nowy styl, nowa idea linii nadwozia. O ile przód samochodu może w jakikolwiek sposób przypominać poprzedni model to tył jest już inny pod każdym względem. Z przodu w oczy rzuca się duża atrapa chłodnicy oraz ciekawe przetłoczenia w okolicy halogenów. Auto straciło bardzo charakterystyczny element, a mianowicie tylne światła w słupkach. W zamian designerzy zafundowali mu ogromne lampy, które mocno nachodzą na bok nadwozia.

Silniki

Niestety nie znamy jeszcze szczegółów technicznych dotyczących jednostek napędowych. Silniki benzynowe będą opierały się na czterocylindrowych konstrukcjach z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W ofercie zapewne nie zabraknie silników diesla, co ciekawe wszystkie jednostki napędowe będzie można wyposażyć w nową przekładnię dwusprzęgłową PowerShift. Jest to godne uwagi rozwiązanie.

Podsumowanie

Nowy Ford Focus zapewne będzie godnym konkurentem dla gigantów w tym segmencie, Volkswagena Golfa czy też Toyoty Corolli. Jak zapewnia nas producent, samochód zachował swoje wyśmienite właściwości jezdne. Tutaj z pomocą mają przyjść dwa systemy - Dynamic Cornering Control oraz Torque Vectoring System. To one mają zminimalizować efekty pojawiającej się podsterowności.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 19:59:03
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Ford_Focus_2010_kinetic_design

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt