Ford S-Max Concept - nawet duża bryła może być sportowa

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford S-Max Concept - nawet duża bryła może być sportowa
Podczas premiery pierwszej generacji S-Maxa, Ford pokazał, że duże nie musi być nudne i spokojne. Kolejna wersja, która ma być bardzo zbliżona do zaprezentowanego Concepta, jeszcze bardziej pokazuje, że można powiązać pojemność dużego Vana, dynamiczną linię nadwozia i sportowe osiągi, z ekologicznym podtekstem w formie nowego EcoBoosta.
Concept nowego S-Maxa stanowi rozbudowę aktualnej linii marki Ford. Jej znakiem rozpoznawczym jest grill, który na początku wypromowany został przez Astona Martina, kiedy ta marka należała jeszcze do Forda. Jest to kolejny atrybut aktualnej linii amerykańskiego producenta, która przyczynia się do tego, że samochód kojarzy się z prawdziwymi sportowymi osiągami i odpowiednim poziomem luksusu. Jednak na tym dynamiczna część wyglądu Vana się nie kończy. Profile zaczynające się na masce samochodu, przechodzą smukło w przednią cześć szyby, zaś ta dalej w dach. Reflektory przeciągają się daleko w bok samochodu.S-Max Concept, tak jak jego aktualna, uliczna wersja, to 7-osobowy pojazd. Wnętrze, wyposażone w wysokogatunkowe materiały w desce rozdzielczej i siedzeniach, oraz idealnie zaprojektowany układ, nie przypomina już Vana dla przeciętnego Kowalskiego. Można by rzec, że nie jest to już przeciętny Ford. Wersja koncepcyjna S-Maxa to już nie tylko zwykły samochód, jest to także miejsce multimedialne z dostępem do internetu oraz wszystkiego, co uznajemy za standard w rozrywce w domu.Jako, że podczas targów należy pokazać w jakim kierunku zmierza producent, Ford zaproponował w swoim S-Max Concept kilka innowatorskich rozwiązań. Jedną z nich jest komunikacja między-samochodowa. Pojazdy wyposażone w ten system, na bieżąco wymieniają się informacjami na drodze bezprzewodowo i bez interwencji kierowcy. Przykładowo może ostrzec przed jakimś zbliżającym się miejscem wypadku. Niestety Ford nie podaje, czy system jest w stanie ostrzec przez zbliżającym się patrolem na drodze podróży.Kolejnym z pomysłów zaprezentowanych w nowym S-Maxie, jest specjalny system czuwający nad kierowcą. Samochód będzie na bieżąco monitorował bicie serca i w razie potrzeby może nawet zadzwonić po karetkę. Kolejna aplikacja monitorująca zdrowie może służyć do zbadania poziomu cukru np. dzieci, które siedzą w tylnej części pojazdu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-25 23:21:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-S-Max-Concept-nawet-duza-bryla-moze-byc-sportowa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt