Ford i Toyota tworzą konsorcjum SmartDeviceLink Consortium

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford i Toyota tworzą konsorcjum SmartDeviceLink Consortium
Amerykańska firma Ford oraz japońska Toyota, utworzyły konsorcjum o nazwie SmartDeviceLink Consortium. Celem wspólnej współpracy jest stworzenie standardu oprogramowania open source do bezproblemowej współpracy pomiędzy urządzaniami mobilnymi a samochodami. Do grupy utworzonej przez Ford i Toyota dołączyli także inni producenci tacy jak Mazda, PSA Group ( Peugeot / Citroen ), Subaru oraz Suzuki. Jednak na tym nie koniec. Także firmy, które tworzą urządzenia do samochodów takie jak Harman, Panasonic, Pioneer czy też QNX chcą dołączyć i razem rozwijać nową platformę. Sam system SmartDeviceLink działa o opracowany przez Forda AppLink, który od 2013 roku jest już platformą open source. Dzięki temu aplikacje takie jak Spotify, iHeartRadio czy też AccuWeather działają bez problemu nawet w Fordach, które nawet nie posiadają bez dotykowego ekranu. W 2018 roku Toyota chce wprowadzić system telematyczny do SmartDeviceLink. Działem Open Source zarządzać będzie firma Livio, która będzie między innymi wspierać partnerów w tworzeniu i integracji nowych rozwiązań.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-11 23:01:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-i-Toyota-tworza-konsorcjum-SmartDeviceLink-Consorcium

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt