Range Rover Sport SVR szybki nie tylko na asfalcie

Rozmiar tesktu A A A
-
Range Rover Sport SVR szybki nie tylko na asfalcie
Range Rover Sport SVR to najszybszy i najmocniejszy SUV brytyjskiej marki. Wyżej zawieszone auto może pochwalić się turbodoładowanym silnikiem o pojemności 5.0l w układzie V8 o mocy 550 koni. Dzięki tym właściwościom na asfalcie brytyjski samochód osiąga 100 km/h w zaledwie 4.7 sekundach. Jak na tak duży i ciężki samochód jest to wynik rewelacyjny. W niektórych wypadkach konkurencyjne SUVy na asfalcie wypadają lepiej, głównie dzięki niższej masie. Range Rover Sport SVR ma jednak inną dodatkową zaletę, wieloletnie doświadczenie w robieniu samochodów wyżej zawieszony oraz poruszanie się po trudnym terenie. Gdzie konkurencyjne auta przestają być użyteczne i tracą nie tylko na prędkości ale także komforcie tam Range Rover Sport SVR nie odpuszcza. Specjalne przygotowane tryby pozwalają z minimalnie gorszym czasem osiągnąć te same prędkości co na asfalcie. Podczas jazdy po piasku lub trawie 100 km/h Range Rover Sport SVR osiąga w 5.5 sekundach. Błoto zwiększa czas do 6.5 sekund. Dopiero jazda po śniegu wydłuża czas na przyspieszenie do 11.3 sekund. Wszystkie te wyniki auto osiąga na specjalnie przygotowanych trybach poruszania się. Wszystko dzięki odpowiednim modyfikacją we właściwościach silnika, zwieszenia oraz innych elementach odpowiedzialnych za przyczepność i sterowność pojazdu. Co najważniejsze mimo czysto luksusowemu wyposażeniu Range Rover Sport SVR to także auto na więcej niż tylko lekki teren.


Fot. Land Rover

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-23 15:23:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Range-Rover-Sport-SVR-szybki-nie-tylko-na-asfalcie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt