Ford także będzie miał autonomiczny samochód

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford także będzie miał autonomiczny samochód
Największe trendy w motoryzacji to aktualnie, zasilanie samochodów za pomocą wodoru oraz ich autonomiczne prowadzenie. W obu wypadkach największą przeszkodę nadal czynią ustawy i brak regulacji, które by wspierały te technologie. Jednak jak to zwykle bywa jak jest zapotrzebowanie to i znajdzie się rozwiązanie bez wsparcia rządów.


Fot. Ford

Autonomiczne samochody to nie samo zło jak wielu by chciało odhaczyć ten temat, jest to rozwiązanie, a nawet lekarstwo na wiele problemów mobilnego i zmotoryzowanego świata. Jednak te rozwiązania nadejdą. Czy będzie to za 10 lat czy 20 tego jeszcze nie wiadomo, jedno jest pewne że samochody częściowo autonomiczne są już na naszych ulicach.

Fot. Ford

Ford także należy do tych producentów, który chciałby mieć w swojej ofercie samochód w pełni autonomiczny. Jako testowy samochód posłużyło Ford Fusion Hybrid - u nas Mondeo, wyposażony samochód w czujniki LiDAR, pozwala już teraz tworzyć wirtualne otoczenie dzięki któremu samochód widzi przeszkody i może je omijać, pierwsze testy samochodu odbyły się już rok temu. Jednak stworzenie takiego oprogramowania, które przewidzi wszystkie przeszkody i sytuacje drogowe zajmuje dużo czasu. Schowanie koguta na dachu też będzie za pewne należało do ważnych elementów podczas wprowadzania gotowego rozwiązania.

Fot. Ford

W najbliższych modelach amerykańskiego producenta pojawią się kolejne rozwiązanie, który zbliży Forda do autonomicznego samochodu. System o nazwie Traffic Jam Assist pozwala przejąć sterowanie samochodem podczas korków. W tym czasie można się zająć innymi sprawami, a samochód będzie samemu poruszał się. Ford podczas targów CES poinformował o 25 testach globalnych, które mają odpowiednio przystosować nowe samochodu na problemy dzisiejszych kierowców. W skład wchodzą dostępność, mobilność pojazdów oraz rozwiązania które mają się przyczynić do lepszego wykorzystania ich. W skład testów wchodzą np. informowanie o wolnych miejscach parkingowych czy też współdzielenie samochodów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-11 21:41:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-takze-bedzie-mial-autonomiczny-samochod

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt