Ford wprowadza nowe jednostki wysokoprężne

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford wprowadza nowe jednostki wysokoprężne
Do oferty Forda zawitają za niedługo nowe jednostki wysokoprężne. Silniki z oznaczeniem EcoBlue to całkowicie nowe konstrukcje, zaprojektowane wykorzystując długoletnie doświadczenie Forda w dziedzinie budowania tego typu jednostek. Zaleta nowych konstrukcji mają być lepsze osiągi, niższe spalanie oraz dłuższa żywotność. Moc nowych silników ma wynosić od 100 do 240 KM. Pierwsze jednostki z nowej rodziny, które będą dostępne na rynku będą posiadały pojemność 2 litrów. Silniki wysokoprężne z nowej rodziny EcoBlue, zastosowanie znajdzie na samym początku w modelach Ford Transit oraz Ford Transit Custom. Pierwsze jednostki będą posiadać następujące moce 105 KM, 130 KM oraz 170 KM. Te silniki będą wykorzystywane głównie w samochodach użytkowych. Konstrukcje EcoBlue o mocy 200 i więcej trafią do pojazdów osobowych. Duża zaleta nowych konstrukcji z rodziny EcoBlue to nawet o 20% większy moment obrotowy. Nowy silnik o pojemności 2 litrów, zastąpić ma wysłużoną jednostką 2.2 TDCi. Dzięki lepszym osiągom, jednostka ta nie tylko jest w stanie konkurować z silnikami o większej pojemności, dodatkowo jest oszczędniejsza nawet o 13%. Na tym jednak nie koniec zalet konstrukcji EcoBlue. Jednostka EcoBlue została dodatkowo wyciszona, generując mniejszy hałas aż o 4 dB.


Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-04 22:39:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-wprowadza-nowe-jednostki-wysokoprezne

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt