Volvo będzie licencjonować technologię autonomicznej jazdy

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo będzie licencjonować technologię autonomicznej jazdy
W kooperacji szybciej wykonuje się trudne zadania. Dlatego też lider w zakresie autonomicznej jazdy Volvo wraz z Autoliv liderem w zakresie systemów bezpieczeństwa autonomicznego rozpoczęli ścisłą współpracę. Zakładając spółkę joint venture o nazwie Zenuity. Jest to pierwsze tego typu połączenie sił na rynku motoryzacyjnym, które ma w efekcie końcowym przynieść gotowe rozwiązania systemowe do wdrażania w samochodach. Podział udziałów będzie wynosić 50/50, z czego cześć finansowa pokryta zostanie przez Autoliv, a zasoby ludzkie udostępnione zostaną przez Volvo. Na początku będzie to 200 pracowników, które przejdą z szwedzkiej marki do nowej spółki. Przewiduje się że pierwszy w pełni działający system do autonomicznej jazdy, który będzie można licencjonować dostępny będzie już w 2019 roku. Do tego czasu w nowej spółce pracować ma już 600 ludzi. Systemy dystrybuowane będą wyłącznie przez Autolif i mają trafić do konkurencyjnych producentów samochodów, którzy nie prowadzą lub są dopiero na początku prac nad własnym system.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-03 11:39:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-bedzie-licencjonowac-technologie-autonomicznej-jazdy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt