Golf Variant HyMotion z koncepcyjnym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Golf Variant HyMotion z koncepcyjnym silnikiem
Samochody napędzane benzyną, dieslem, gazem lub elektrycznie nie są przyszłością. Nie wiedzą tego tylko Japońscy producenci. Dlatego też Volkswagen podczas targów w Los Angeles zaprezentował Golfa z silnikiem zasilanym wodorem. Plusem takiego rozwiązania dla każdego kraju to przede wszystkim niezależność od ekonomicznych i politycznych wahań na świecie. Gdyż każdy kraj, który ma dostęp do wody może samodzielnie produkować wodór.


Dlatego tez nie może dziwić kierunek w którym zmierza Volkswagena. Zaprezentowany model bazuje na Golfie w nadwoziu Variant, dzięki czemu jako pierwszy samochód na świecie stał się modelem z tak szerokim wachlarzem form napędów. Zbudowana jednostka przetwarza wodór w energię kinetyczną, co pozwala na osiągnięcie mocy 135 KM. Aby zobaczyć pierwszą 100km/h na liczniku wystarczy zaledwie 10 sekund.

Kolejny plus tego rozwiązania wobec konkurencyjnych elektrycznych samochodów to po pierwsze zasięg, a po drugie czas jaki jest potrzebny aby pojazd mógł kontynuować dalszą jazdę. W przypadku nowego rozwiązania zastosowanego przez Volkswagena otrzymujemy wartości w przybliżeniu do tradycyjnych spalinowych, 500km zasięgu oraz 3 minuty na zatankowanie. Dodatkowo otrzymujemy ekologicznie czysty samochód.

Jednak zanim zobaczymy Golfa z napędem zasilanym wodorem będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Na przeszkodzie do wprowadzenia samochodu z taką jednostka stoją infrastruktura oraz aktualna cena nowej technologi. Jednak gdy te warunki ulegną zmianie, długo nie będzie trzeba czekać na nowego Golfa wodorowego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-19 18:05:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Golf-Variant-HyMotion-z-koncepcyjnym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2022 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt