Gran Coupe - nowy członek rodziny BMW M6

Rozmiar tesktu A A A
-
Gran Coupe - nowy członek rodziny BMW M6
BMW M6 wzbogaca się o nowego członka rodziny. Do zwykłego Coupe oraz Convertible dołącza teraz jeszcze bardziej luksusowa odmiana - Gran Coupe. Nowa wersja Bawaryjczyka, to idealne połączenie sportowych osiągów z wygodą, komfortem i luksusem. BMW M6 Gran Coupe zapewnia ponadto więcej miejsca dla podróżujących, nie tracąc przy tym nic ze swoich sportowych osiągów.
Pod maską nowej M6 znalazł się wysokoobrotowy silnik V8 o pojemności 4,4l, z technologią M TwinPower Turbo, co przekłada się na moc 560 koni mechanicznych. Aby zobaczyć pierwszą setkę na liczniku, wystarczy zaledwie 4,2 sekundy. Maksymalny moment obrotwy wynosi 680Nm i dostępny jest w przedziale od 1500 do 5750 obrotów na minutę, zaś maksymalna wartość obrotów silnika to 7200obr/min. Średnie zużycie w cyklu mieszanym, to 9,9litrów. Całość zarządzana jest przez 7-biegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów.Wobec zwykłego Coupe M6, Gran Coupe to samochód 4-drzwiowy, jednak to nie jedyna różnica. Zastosowanie tylnych drzwi przyczyniło się do zwiększenia rozstawu osi o 11 cm, dzięki czemu wynosi on teraz 2.96m. Inne parametry zewnętrzne nie uległy zmianom, tak więc długość samochodu to 4.90m, szerokość 1.90m, a wysokość 1.37m. Pojemność bagażnika przy rozłożonych siedzeniach wynosi 460l, zaś przy złożonej tylnej kanapie (60:40) jej wartość rośnie do 1265litrów.Mimo tego, że samochód otrzymał dodatkową parę drzwi, jego agresywny charakter nie uległ zmianie. Nisko przebiegająca linia dachu, która idealnie przechodzi w powierzchnię bagażnika, przykuwa uwagę, dzięki czemu M6 Gran Coupe nadal może się pochwalić nieskazitelną, sportową linią. Mocne kształy nadkoli zwracają uwagę na nowy, większy rozstaw osi. Konstrukcja nadwozia została ponadto wzbogacona elementami (np. płat dachu) ze wzmacnianaego włókna węglowego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-12-28 17:58:42
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Gran-Coupe-nowy-czlonek-rodziny-BMW-M6-

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt