Volvo został właścicielem Polestar

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo został właścicielem Polestar
Polestar to firma, która zajmowała się profesjonalnym tuningiem samochodów szwedzkiej marki. Najbardziej znanym dziełem tej firmy to model S60 w 2012 roku. Samochód posiadał zmodyfikowaną jednostkę napędową generująca 508 koni mechanicznych. Podczas licznych testów model ten był w stanie nie tylko konkurować, ale ponadto zdeklasować głównie niemiecką konkurencję.


Fot. Volvo

W 2015 roku w ofercie Volvo pojawiły się pierwsze samochody ze znaczkiem Polestar, do kupienia bezpośrednio u dealerów. Dlatego była to tylko kwestia czasu kiedy coraz mocniejszy i lepiej radzący sobie po nie tak dawnym kryzysie wykupi tą markę. Szwedzka marka przewiduje że do końca 2015 roku uda jej się sprzedać 750 samochodów S60 oraz V60 z niebieskim logo. Kolejne lata mają przynieść sprzedaż w granicach od 1000 do 1500 samochodów. Wyposażone w specjalny pakiet Polestar modele S60 oraz V60 posiadają moc 350 koni mechanicznych, a ich przyspieszenie wynosi 4,9 sekund do 100 km/h.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-07-23 20:53:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-zostal-wlascicielem-Polestar

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt