Honda Civic Type R sport w genach

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda Civic Type R sport w genach
Honda Civic Type R to jeden z najbardziej popularnych samochodów sportowych bazujących na kompaktowych modelach producentów. Najnowsza odsłona tego auta, która niebawem zawita także na naszych ulicach wyróżnia kilka elementów, których nadaremno szukać u konkurencji. Jedna z nich bierze się z samego procesu powstania samochodu. W przeciwieństwie do innych producentów, Honda Civic Type R projektowania jest równocześnie z uliczną wersją nadwozia hatchback. Co za tym idzie samochód już w swojej pierwotnej odmianie posiadał w pełni sportowe walory.


Fot. Honda

Japoński sportowy kompakt wyposażony został w dwu litrową turbodoładowaną jednostkę napędową, która osiada moc 320 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi przy tym 400 Nm. Wszystkie te parametry przekładają się na przyspieszenie do 100 km/h w granicach 5,7 sekundach. W przeciwieństwie, głównie do niemieckiej konkurencji wybór biegu należy wyłącznie do kierowcy dzięki zastosowaniu 6 biegowej manualnej przekładni. Na tym nie koniec, auto posiada trzy tryby jazdy Comfort, Sport oraz +R. Każdy z nich konfiguruje odpowiednio zawieszeni, pracę silnika jak też innych elementów wpływających na właściwości jezdne auta.

Fot. Honda

Najnowsza odsłona modelu Honda Civic Type R jest dłuższa niższa oraz szersza. Te nowe parametry przekładają się nie tylko na niższy poziom oporu powietrza, ale dodatkowo wpływają mocno na sam wygląd auta. Samochód prezentuje się nie tylko futurystycznie, ale także bardzo sportowo. Można powiedzieć że Honda Civic Type R to kwintesencja sportowej bryły kompaktowego samochodu. Do tego dochodzi uniwersalne zastosowanie auta, dzięki 5 drzwiowego nadwozia oraz trybu komfort auto to idealnie nadaje się także jako rodzinny samochód. Auto tak jak pozostałe odmiany Hondy Civic posiada pełną paletę wyposażenia, tak więc nie zabraknie w Type R żadnej pozycji wyposażenia multimedialnego oraz technologicznego.

Fot. Honda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-07-24 10:45:16
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Honda-Civic-Type-R-sport-w-genach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt