Honda Civic drogowy samolot szpiegowski

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda Civic drogowy samolot szpiegowski
Punktem wyjścia do budowy modelu stała się obecna generacja, która według Hondy cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie głównie ze względu na odważną stylistykę. Dlatego projektanci i inżynierowie pod dowództwem Mitsuru Kariyi - Large Project Leadera - skoncentrowali się na jeszcze dokładniejszym rozpoznaniu potrzeb konsumentów.


Badania "na ludziach"

Zespół pracujący nad modelem specjalnie zwrócił się do kierowców, sprzedawców i dziennikarzy, po ocenę dotychczas dostępnego modelu i określenie, co z niego ma trafić do nowej wersji. Kierowcy uznali za plus funkcjonalność i futurystyczną stylistykę, ale nie podobała im się zbyt słaba widoczność do tyłu. Wewnątrz z kolei doceniono przyjazny design cockpitu i praktyczny układ siedzeń pod nazwą Magic Seats. Narzekano jedynie na hałas wewnątrz auta i zasugerowano poprawę komfortu podróży.

Badania wykazały, że przeciętny użytkownik Civica, to miłośnik wyróżniającego się, nowoczesnego designu, sportowych osiągów i nowoczesnej technologii. Potwierdziły też, że w obliczu rosnących cen paliw i restrykcji odnośnie emisji CO2, użytkownicy nie zwracają już głównej uwagi wyłącznie na stylistykę auta i jego osiągi, ale także chcą, aby ich samochód był wydajny i przyjazny dla środowiska.

Konsekwencje

Prace nad nowym modelem trwały 4 lata. W tym czasie zaprojektowano od nowa lub znacznie zmodyfikowano prawie wszystkie podzespoły. Szczególnie zwrócono uwagę na konstrukcję zawieszenia, aby zaoferować nabywcy jeszcze większy komfort oraz lepszą charakterystykę prowadzenia i właściwości jezdnych. Aby samochód był bardziej wydajny, poprawiono też aerodynamikę. Do tego dodano nowe silniki o mniejszej emisji substancji szkodliwych i lepszych osiągach.

Nowy model jest mniejszy od poprzednika, co przełożyło się na większą wydajność, dynamikę i ekologię. Równocześnie konstruktorzy silnie skupili się na zwiększeniu przestronności, aby użytkownicy nie odczuli większej różnicy.

Inspiracje i wizja

Tematem przewodnim przy tworzeniu były słowa "sprawność i energia", gdzie sprawność ma oznaczać wydajność i przyjazność dla środowiska, a energia - specyficzny, dynamiczny design, charakterystyczny dla Hondy. Symbolem tego rodzaju "czystej dynamiki" był dla konstruktorów ultranowoczesny, cichy samolot, w którym skrzydło i kadłub są połączone w jedno dla wyciszenia, komfortu i aerodynamiki. Drugą inspiracją były wyczynowe stroje sportowe, zmniejszające opory powietrza. Na tej podstawie szkic konceptu opracowali naukowcy z Uniwersytetu Cambridge, a cała wizja opierała się na jednolitym kształcie, bez podziału na maskę, kabinę i bagażnik, w którym wszystkie elementy, jak zderzaki, lampy, błotniki, są wtopione w główną bryłę.

Słowo na temat napędu

Civic będzie dostępny z 3 silnikami: benzynowymi, o pojemności 1.4 i 1.8l oraz wysokoprężnym - 2.2l. Prawie wszystkie będą kontrolowane przez 6-biegowe skrzynie manualne, z systemem ECO Assist (dbającym o niskie spalanie), Idle Stop (wyłączającym silnik na biegu jałowym) oraz Hill Start Assist (wspomagającym ruszanie na wzniesieniu). Dostępna będzie też dodatkowa, 5-biegowa skrzynia automatyczna, opracowana specjalnie dla silnika benzynowego.

Podsumowanie

Producenci samochodów coraz częściej chodzą "z głową w chmurach" - przypatrując się osiągnięciom lotnictwa. Zaczęło się od Lancera Evolution 10-tej generacji, zainspirowanego Mitsubishi Zero, potem powstał Lamborghini Aventador, czerpiący stylistykę i technologię z najnowocześniejszych samolotów bojowych, a dziś widzimy nową wersję Civica, która z kolei ma być niczym samolot-skrzydło, zapewne w stylu bombowca F18 Stealth. Dotąd wielu modelom te adaptacje wyszły na dobre, nowa Honda ma szansę stać się kolejnym sukcesem, pojawiając się w salonach na początku 2012r.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-10-16 09:08:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Honda_Civic_drogowy_samolot_szpiegowski

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt