Hyundai podbija Antarktydę modelem Santa Fe

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai podbija Antarktydę modelem Santa Fe
Hyundai wraz z Patrickiem Bergalem - prawnuczkiem eksploratora Antarktydy Sir Ernest Shacelton, podjęli próbę przejechania samochodem przez krainę wiecznego lódu. Do tego użyty został lekko zmodyfikowany seryjnie produkowany model Hyundai Santa Fe. Model wyposażony był w silnik wysokoprężny 2.2l. Przy średniej temperaturze nie przekraczającej -27 stopni, auto spisało się rewelacyjnie pokonując w ciągu 30 dni 5 800 km. Zmiany jakie zostały wprowadzane do samochodu, to powiększenie baku oraz przystosowanie silnika do oferowanego na tym kontynencie paliwa. Samochód otrzymał także zmienione ogumienie oraz dobudowane nadkola. Jednak ważniejsze niż samo odpalanie samochodu to fakt że żadna z części w aucie nie uległa rozpadu, co często dzieje się nawet przy specjalnie przystosowanym sprzęcie na te warunki pogodowe. Także Hyundai pokazał że ekstremalna zima to nie problem dla samochodów tego producenta, a silnik wysokoprężny może pracować nawet w tak ekstremalnych warunkach.


Fot. Hyundai

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-04-22 08:50:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-podbija-Antarktyde-modelem-Santa-Fe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt