Innowacyjne technologie w nowym Volkswagen Polo

Rozmiar tesktu A A A
-
Innowacyjne technologie w nowym Volkswagen Polo
Miejski modele Volkswagena, Volkswagen Polo należy do jednych z najbardziej technologicznie rozwiniętych pojazdów swojego segmentu. Wraz z premierę nowej generacji w pojeździe tym pojawiło się bardzo dużo nowych rozwiązań, które wspierają kierowcę w codziennym użytkowaniu auta. Dodatkowo samochód w razie awaryjnych sytuacjach może wyręczyć kierowcę lub zminimalizować jego skutki uboczne. Już wersja Trendline, a więc podstawowa posiada na pokładzie takie elementy wyposażenia jak ogranicznik prędkości czy też system automatycznego hamowania Front Assist. Pierwsze z rozwiązań pozwoli ustawić maksymalną prędkość z jaką samochód może się poruszać, tak więc niezależnie od jak mocno wciśnie się pedał gazu. Auto pojedzie tylko i wyłącznie tyle jaką wartość wybrał kierowca. Drugie rozwiązanie Front Assist pozwoli kierowcy zminimalizować, a nawet uniknąć stłuczek z innymi uczestnikami ruchu lub potrąceń pieszych. Gdy zestaw czujników wykryje nagle zbliżająca się przeszkodę oraz brak reakcji kierowcy samodzielnie zacznie hamować.


Fot. Volkswagen

W standardowym wyposażeniu znajdzie się także asystent ruszania pod górę, który nie pozwoli na to aby samochód stoczył się do tyłu podczas ruszania. W koszyku alternatywnych rozwiązań Volkswagen Polo wzbogacony może zostać jeszcze o aktywny tempomat ACC. Oprócz standardowego tempomatu system ten posiada także umiejętność dostosowania prędkość do pojazdu znajdującego się przed samochodem. Gdy ten na przykład wyjdzie na tor lub znajdujący się już na torze zacznie hamować. Tempomat ACC działa do prędkości 210 km/h. Dla osób mających problemy z parkowaniem Volkswagen przygotował asystenta parkowania. Kolejne rozwiązanie dostępne w tym modelu to aktywna ochrona pasażerów. Gdy samochód wykryje że pasażerowie są w sytuacji, która może skończyć się wypadkiem. Auto przygotowuje wszystkie możliwe systemy aby złagodzić jego negatywne skutki. Lista alternatywnego wyposażenia zawiera jeszcze wiele pozycji, które pozytywnie wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale także komfort w tym małym miejskim aucie.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-11-08 11:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Innowacyjne-technologie-w-nowym-Volkswagen-Polo

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt