Jaguar szykuje nowy model w swojej ofercie

Rozmiar tesktu A A A
-
Jaguar szykuje nowy model w swojej ofercie
Podczas targów w Paryżu zaprezentowany został najnowszy model brytyjskiego producenta Jaguar. Samochód ma zapełnić lukę średniej wielkości sportowych sedanów. Wyróżniać mają ten model, nie tylko nieskazitelna sportowa sylwetka, ale także odpowiednie właściwości jezdne i to co stoi za samą marką Jaguar, luksus na najwyższym poziomie.


Fot. Jaguar

Trudno znaleźć mankament w linii Jaguara. Od samych początków marki, wygląd nadwozia grał bardzo ważną rolę, także tutaj wszystko dopracowane zostało do najmniejszego szczegółu. Jednak ten, kto spodziewał się mocnych modyfikacji w nadwoziu może być zawiedziony. Ale czy w aktualnej linii Jaguara jest coś co dało by się polepszyć. Nowy Jaguar XE podzielony został na 5 wersji wyposażeniowych, które w sobie zawierają także zmiany wizualne. Zmiany te mocno akcentują wybraną wersje. Bardziej sportowa, ciągnie za sobą zmiany nadające XE bardziej agresywną wizualizację nadwozia. Zaś prestiżowa, stawia na stateczność.

Fot. Jaguar

Wnętrze jak przystało na Jaguara jest zapraszające. Luksusowe wyposażenie to standard w tej marce. Także XE, mimo że najmniejszy nie może od tego sprawdzonego schematu odchodzić. Stylizacja wnętrza w nowym Jaguarze, jest zgodna z tym co dotychczas zawsze wyróżniało brytyjską markę, schludność oraz kompaktowe podejście do rozłożenia elementów na konsoli środkowej. Prowadzenie linii jest proste i przewidywalne, co generuję atmosferę spokoju i harmonii.

Fot. Jaguar

Za jakość jazdy po różnych nawierzchniach odpowiadać będzie specjalny system, który doskonalony jest od wielu lat poprzez Jagura oraz drugą brytyjską markę Landrover. System ten nosi nazwę All Surface Progress Control. Kolejnym ważnym aspektem, który wpływa bardzo na właściwości jezdne samochodu to jego płyta. W przypadku modelu XE składa się ona w dużej części z aluminium, co mocno obniża wagę samochodu i co za tym idzie pozytywnie wpływa na lekkość prowadzenia.

Fot. Jaguar

Pod maską znajdą się aktualnie dwie jednostki. Z czego pierwsze składa się z dwóch wersji. Ten 4 cylindrowy silnik do dyspozycji jest także w większych modelach Jaguara XF oraz Xj. Dwulitrowa jednostka generuje 200KM z momentem obrotowym 280Nm lub 240KM i 340Nm. W przypadku V6, która zadomowi się pod maską nowego Jaguara XE, jest to napęd, który swój rodowód bierze od mocniejszej V8. Nowa V6 generuje moc 340KM i moment obrotowy 450 Nm. Najmocniejsza jednostką dostępna będzie wyłącznie w połączeniu ze sportowymi wersjami XE S oraz F-Type.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-10-06 23:57:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Jaguar-szykuje-nowy-model-w-swojej-ofercie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt