Kia zaprezentowała koncepcyjny SUV w Detroit

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia zaprezentowała koncepcyjny SUV w Detroit
Kia Telluride to najnowsze dzieło koreańskiego producenta. Samochód koncepcyjny zaprezentowany został podczas targów NAIAS w Detroit. Model ten ma nie tylko wyznaczać kierunek w jakim pójdzie stylistyka kolejnych pojazdów. Dodatkowo Telluride nową technologię do samochodów Kia, część elementów zostały wytworzone w drukarce 3D. Koncepcyjny samochód mierzy 5m długości, a więc jest dłuższy o prawie 24 cm od aktualnie największego SUV w ofercie Kia.


Fot. Kia

Jak kopiować to od najlepszych, tą zasadą chyba kierowano się podczas projektowanie nowego Kia Teeluride. Kia Telluride ma bardzo zbliżoną linie do samochodów brytyjskiego producenta segmentu super premium. Być może jednak Rolls Royce zaprosił do współpracy koreańskiego producenta, aby zaprezentował jak ich samochody mogą wyglądać jako SUV. Boczna linia samochodu jest prosta, na darmo szukać tutaj jakiegoś wyrafinowanego wzornictwa. Tył samochodu za to prezentuje się dynamicznie i futurystycznie. Całe nadwozie dzięki mocnemu podobieństwa ze stylem brytyjskiej marki ma bardzo elegancki wydźwięk.

Fot. Kia

Pod maska najnowszego koreańskiego koncepcyjnego SUVa znalazła się jednostka czerpiąca swoją moc z technologi PHEV. Silnik benzynowy posiada pojemność 3,5l w układzie V6. Jednostka generuje w sumie moc 400 KM, 270 jednostka benzynowa + 130 układ elektryczny. Mimo tej dużej siły drzemiącej pod maską oraz dużej masie, spalanie na 100km ma wynosić zaledwie 8l. Kia Telluride wyposażony jest także w układ AWD.

Fot. Kia

Wnętrze jak przystało na flagowy model jest bardzo dobrze wyposażone. Nie mogły zabraknąć także zaawansowanych systemy multimedialne oraz rozwiązania aktywne w zakresie bezpieczeństwa. Siedzenia prezentują się komfortowo. Producent starał się podejść do wystroju wnętrza bardzo wstrzemięźliwie. Jednak nie oszczędzając na elementach błyszczących oraz innych rozwiązaniach podnoszące poczucie komfortu.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-20 08:04:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-zaprezentowala-koncepcyjny-SUV-w-Detroit

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt