Kolejny BMW z napędem na przednią oś

Rozmiar tesktu A A A
-
Kolejny BMW z napędem na przednią oś
Samochody BMW z napędem na przednią oś stały się już faktem dokonanym. Dotychczas jednak z tego przywileju korzystać mogły wyłącznie nowe wprowadzane modele do oferty. Pojazdy, które raczej nie kojarzą się z niemiecką marką jak samochód Active Tourer. Jednak od września do tego grona dołączy najmniejszy wyżej zawieszony model X1. Aby szok tej transformacji był mniejszy model ten nie będzie dostępny na rodzimym rynku w Niemczech, w Polsce raczej będziemy mogli go zobaczyć w salonach w tej właśnie odmianie.


Fot. BMW

Mimo, że forma napędu w Polsce wśród entuzjastów tej marki gra bardzo ważną rolę - głównie u osób którzy raczej nigdy nie będą w stanie kupić tego typu samochodu, to jednak pojazdy BMW składają się z więcej niż tylko silnika i jego przełożenia mocy. Świadczy o tym przede wszystkim sukces Active Tourera. BMX X1 najmłodszy model z rodziny X pójdzie do góry, dokładnie o 53 mm. Przełoży się to na wyższą pozycję siedzenia z przodu o 36mm i 64mm na tylnej kanapie. Ponadto pasażerowie z tyłu będą mogli cieszyć się większą przestrzenią na kolana o 37mm lub nawet do 66mm w przypadku opcjonalnej przesuwalnej tylnej kanapy. Powiększył się także bagażnik, dokładnie o 85l dzięki czemu całkowita pojemność wynosić będzie 505l. Przy złożonej kanapie ( 40:20:40 ) bagażnik powiększa się do 1550l.

Fot. BMW

Stylistyka wewnętrzna została lekko odświeżona, tak aby spełniała aktualne standardy marki. Przekłada się to między innymi na wolno stojący 6.5 calowy dotykowy ekran, który zintegrowany został z kokpitem. Dynamicznym i przejrzystym układem pozostałych elementów tworzące idealnie ze sobą współgrające elementy. BMW X1 od wrześnie otrzyma także kilka nowych technologii i rozwiązań. Jedną z nich to Head up display, rozwiązanie pozwalające wyświetlać na przedniej szybie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jazdy, w tym prędkość czy też wskazówek nawigacji. Dla poprawienia bezpieczeństwa samochodu BMW X1 otrzymał także najnowszą wersję systemu Driving Assistant Plus.

Fot. BMW

Powracając do tematu z początku, BMW X1 będzie posiadał mocno odświeżoną ofertę jednostek. Wszystkie będą dostępne albo z 6 biegową manualną skrzynią lub też bardzo dynamiczną i ekonomiczną 8 biegową automatyczną. W ofercie znajdą się trzy jednostki benzynowe i cztery wysokoprężne. Podstawowym silnikiem w pierwszej grupie będzie przednio napędowy sDrive18i 136KM, a kolejne to xDrive 20i 192KM, xDrive 25i 231KM. W przypadku wysokoprężnych oferta będzie układać następująco sDrive 18d 150KM, xDrive 18d 150KM, xDrive 20d 190KM, xDrive 25d 231 KM.

Fot. BMW

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-04 23:29:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kolejny-BMW-z-napedem-na-przednia-os

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt