Koncepcyjny Skoda Vision X łącznik rozwiązań napędowych

Rozmiar tesktu A A A
-
Koncepcyjny Skoda Vision X łącznik rozwiązań napędowych
Na rynku znamy wiele różnych forma zasilania samochodów. Najnowsze i najbardziej ekologiczne to aktualnie wodór oraz prąd z gniazdka. Mają one jednak dużą wadę, aktualnie infrastruktura nie pozwala na swobodną eksploatacje w każdym zakątku Polski. Rozwiązanie na równi skuteczne i osiągalne przy aktualnej infrastrukturze ma czeski producent Skoda. Do jednostki spalinowej 1.5 TSI o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm dodano układ G-TEC pozwalający na spalanie gazu ziemnego. Ten wzbogacono dodatkowo o moduł hybrydowy. Wszystko zapakowano w nowym koncepcyjnym modelu Skoda Vision X. Dzięki temu samochód nadal może cieszyć się dynamiką, jednak jego spalanie w mieście spada do minimum. Dodatkowo Gaz to jedno z najczystszych paliw jakie aktualnie można stosować w tradycyjnych spalinowych silnikach. Dzięki zastosowaniu dodatkowego zbiornika na gaz, maksymalny dystans jaki można pokonać wzrasta do 650 km. Maksymalna prędkość auta w takiej konfiguracji wynosi 200 km/h, a sprint do 100 km/h zajmuje tylko 9,3 sekundy. Jednak jak na razie jest to tylko wizja. Bardziej przyziemna data pierwszego zelektryzowanego modelu to 2019 rok. Wtedy na rynku pojawi się Skoda Super z układem typu Plug-In-Hybrid.


Fot. Skoda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-05 19:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Koncepcyjny-Skoda-Vision-X-lacznik-rozwiazan-napedowych

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt