Koncept ekologicznego SUVa Nissana

Rozmiar tesktu A A A
-
Koncept ekologicznego SUVa Nissana
Terra to kolejny samochód marki Nissan z rodziny "Zero Emisji". Jednak nowością w tym przypadku jest wprowadzenie tego typu rozwiązań w segmencie samochodów, który słynie z paliwożernych silników. Premiera modelu odbędzie się podczas targów w Paryżu.


Jak przystało na samochody koncepcyjne, pojazd wyróżnia się bardzo odważnym designem, który najprawdopodobniej będzie miał pod tym kątem niewiele wspólnego z oficjalną wersją rynkową. Jednak Terra ma stanowić pierwowzór nowego kierunku designu dla nowych SUVów oraz crossoverów tego japońskiego producenta.

Wnętrze pojazdu, wyposażone w pełną elektronikę i nowoczesny design z metalowym wykończeniem, wprowadza dużo futurystki do całego konceptu. Nissan Terra to SUV przeznaczony do 4 osób – co w praktyce raczej się nie sprawdzi, jednak wizualnie ładnie się prezentuje. Ponadto samochód pozbawiony został słupka B, dzięki czemu nic nie ogranicza komfortu wsiadania, ani w ogóle dostępu do tylnej części samochodu.

Ciężka praca inżynierów Nissana doprowadziła do redukcji ilości metali szlachetnych w ogniwach paliwowych aż o 75%. Dzięki temu późniejszy recykling jest nie tylko prostszy, ale także tańszy. Model koncepcyjny, mimo że podczas targów będzie stał w miejscu, wyposażony jest w funkcjonujący napęd na cztery koła. Cała moc przekazywana jest na przednią oś, jednak w razie potrzeb do akcji włączana jest oś tylna, co w sumie stanowi lepsze i bardziej ekologiczne zużywanie zmagazynowanej energii.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-12 18:18:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Koncept-ekologicznego-SUVa-Nissana

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt