Koreańska Kia z trzema premierami w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Koreańska Kia z trzema premierami w Genewie
Drugi co do wielkości koncern samochodowy z Korei, na targi w Genewie przyjdzie z trzema premierami. Wśród przedstawionych modeli znajdzie się jeden bardzo wyczekiwany samochód w 2 wersjach. Chodzi mianowicie o Pro'ceed GT oraz Ceed GT. Ponadto zaprezentowany zostanie model koncepcyjny, który uchyli rąbek tajemnicy, w którym kierunku design marki będzie się rozwijał. Na stoisku będzie można także zobaczyć hybrydową Optimę oraz wchodzącą w drugim kwartale do sprzedaży w Polsce, Kię Carens.
Tym, czego, Kii brakowało, aby móc konkurować z wyjadaczami segmentu C, był model nie tylko wyglądający sportowo, ale i posiadający odpowiednie osiągi. Odpowiedzią na to zapytanie będzie model Pro'ceed GT oraz Ceed GT. Oczywiście wobec swoich tradycyjnych odsłon, modele otrzymały kilka dodatków wizualnych, podkreślających ich nowe oblicza. Jednak najważniejszy aspekt to silnik. Pod maską znajdzie się 204-konny motor o pojemności 1.6litra. Maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 265 NM. Parametry te pozwolą samochodowi osiągnąć pierwszą setkę w 7,7 sekundy.Model ze swoją sportową sylwetką, osadzoną na nowych 18” felgach, prezentuje się jeszcze bardziej okazale i agresywnie. Elementami rozpoznawczymi będą przede wszystkim innowacyjne pod kątem designu światła do jazdy dziennej. Kolejnymi charakterystycznymi elementami, staną się podwójne rury wydechowe i czerwone zaciski hamulców.Kolejna premiera koreańskiego producenta, to koncepcyjny model Provo. Nazwa idealnie odzwierciedla kształty, które są prowokacyjne i odbiegają lekko od standardów, do których Kia nas przyzwyczaiła. Model, swoimi 3.88m długości, będzie się zaliczał do segmentu A. Wyposażony w 204-konny silnik o pojemności 1.6litra, z dodatkowym boostem w roli 45-konnego, elektrycznego silnika, stanowi jednak trochę przerost formy nad treścią.

Moc przekładana jest na wszystkie koła. Pozostałe parametry samochodu, to 1.77m szerokości oraz 1.35m wysokości. Rozstaw osi w tym modelu wynosi 2.53m.
Model koncepcyjny, osadzony na prowokacyjnych, 19” felgach aluminiowych, sprawia wrażenie małego zadziornego bolidu. Ciąg dalszy wyobraźni koreańskich projektantów, widać także wewnątrz samochodu. Prostota powiązana z minimalizmem zapiera dech w piersiach. Umieszczone na centralnej części konsoli instrumenty, przypominają bardziej te znane z podracera Anakina Skywalkera, aniżeli ze współczesnego samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-05 22:40:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Koreanska-Kia-z-trzema-premierami-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt