Lancia Ypsilon, zapomniany Włoch w nowej odsłonie

Rozmiar tesktu A A A
-
Lancia Ypsilon, zapomniany Włoch w nowej odsłonie
Lata świetności włoskiego producenta na polskim rynku minęły wraz rządowymi samochodami tej marki. Od tego czasu samochody włoskiego producenta na polskim rynku są coraz mniej zauważalne. Łatwiej spotkać malucha, niż przedstawiciela tej marki. Nowa wersja pokazana zostanie po raz pierwszy na targach IAA we Frankfurcie. Model Ypsilon jest na rynku już od 30 lat. W tym okresie zdecydowały się na ten samochód 2,7 miliona osób. Z tej okazji też powstanie nowa odsłona pojazdu. Samochód ten produkowany jest we fabryce Fiata w Polsce.


Fot. Lancia

Lancia Ypsilon dostępna będzie w trzech wersjach wyposażeniowych Silver, Gold oraz Platinium. Każda wersja będzie mogła zostać wyposażona w jeden z pięciu jednostek napędowych. Dwa silniki na gaz i benzynę, dwa tylko na benzynowe oraz jeden wysokoprężny. W przypadku ekonomicznych i tańszych w eksploatacji jednostek dostępny będzie silnik o pojemności 1.2l i mocy 69 KM. Drugi napęd z tej oferty będzie przedstawicielem turbodoładowanych jednostek i przy zaledwie 0.9l pojemności osiągnie moc 80 KM. Benzynowe jednostki w ofercie Lancii to silnik 1.2l o mocy 69 KM i turbodoładowany TwinAir 0.9l o mocy 85KM. Jedyna wysokoprężna jednostka to Multijet o pojemności 1.3l i mocy 95 KM.

Fot. Lancia

Nowe wnętrze ma być bardziej charakterystyczne poprzez wprowadzanie nowych faktur zestawionych z tapicerką. Zmienione zostały wskaźniki w desce rozdzielczej. Producent zapowiada więcej komfortu poprzez przeprojektowanie środkowej kolumny oraz dodanie licznych schowków, które pomieszczą do 3l. Nowe rozwiązania także nie ominęły tej marki. Na pokładzie znajdzie się między innymi nowy system multimedialny Uconnect. System będzie zarządzany poprzez 5” dotykowy ekran w centralnym miejscu kokpitu.

Fot. Lancia

Na zewnątrz szatę samochód zdobią dwa nowe lakiery dostępne od kolejnej odsłony Lancii Ypsilon. Dołączyły one do grup lakierów pastelowych. W sumie klient będzie mógł teraz wybrać pomiędzy pięcioma pastelowymi, sześcioma metalizowanymi oraz trzem dwukolorowym. Zmieniony został ponad to grill, który jest teraz delikatniejszy. Przy okazji logotyp Lancii nie jest już wspólnym elementem przedniego wlotu. Kolejna zmiana to modyfikacja przedniego błotnika.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-12 14:01:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lancia-Ypsilon--zapomniany-Wloch-w-nowej-odslonie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt