Mały, a jednak przestronny nowy Opel Karl

Rozmiar tesktu A A A
-
Mały, a jednak przestronny nowy Opel Karl
Podczas targów w Genewie Opel zaprezentował swój najnowszy samochód model Karl. Pojazd ten mimo nie wielkich rozmiarów zewnętrzny jest w stanie pomieścić aż do 5 dorosłych osób. Na rynek samochód ma trafić w lato tego roku. Opel dzięki wprowadzenie Karla będzie posiadał największą a zarazem najbardziej świeżą ofertę małych miejskich samochodów. Podstawowa cena samochodu zaczynać będzie się od 9,5 tyś Euro – cena z niemieckiego rynku.


Fot. Opel

Mocną stroną nowego małego miejskiego Opla to jego uniwersalne przestronne wnętrze. Mało, który samochód o długości 3.68m jest w stanie zapewnić miejsce pięcioro dorosłym osobą. Jednak w przypadku, gdy trzeba przewieźć większe gabarytowo rzeczy także tutaj Karl będzie wstanie wygospodarować do 940l pojemności bagażnika przy złożonych tylnych siedzeniach. Tylna kanapa składana przy tym jest w proporcjach (40:60).

Fot. Opel

Oferta w nowe technologiczne rozwiązania coraz bardziej zaciera się z tą dostępną w samochodach o zdecydowanie większych wymiarach. Karl jest tego idealnym przykładem. Samochód w przypadku aktywnych systemów bezpieczeństwa otrzymał w swojej ofercie bardzo zbliżone punkty wyposażenia. Tak też Opel Karl będzie posiadał mechanizm ułatwiający ruszanie pod górę lub też system do monitorowania trzymania się swojego pasa ruchu. Oferta na tym się nie kończy najmłodszy samochód z rodziny Opla będzie także mógł być wyposażony w system automatycznego hamowania do prędkości 30km/h. W ofercie znajdzie się ponadto tempomat dzięki któremu będzie można ograniczyć maksymalną prędkość poruszania się samochodu.

Fot. Opel

Komfort to także ważna sprawa, małe nie musi być nie wygodne. Opel Karl może dzięki temu wyposażony być w podgrzewane przednie siedzenia jak też podgrzewaną skórzaną kierownicę. Za odpowiednie nagłośnienie odpowiedzialne będą nawet 6 głośników oraz system audio R300 BT. System ten wyposażony jest w obsługę Bluetooth, port USB oraz AUX-in.

Fot. Opel

Tak jak aktualnie większość modeli w ofercie Opla, także Karl będzie dostępny w 3 wersjach wyposażeniowych - Essentia, Enjoy oraz Cosmo. Cena oraz pełna oferta wyposażeniowa na Polski rynek będzie udostępniona w najbliższym czasie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-03-12 20:54:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Maly--a-jednak-przestronny-nowy-Opel-Karl

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt